Neįtikėtini išradimai: žmonėms siūloma pasiplaukioti su delfinu-robotu

Kviečiame pasvajoti apie ateitį, kuomet nuėję į vandens pramogų parką galėsime pasiplaukioti ne tik su delfinais, bet ir rykliais ar net jūros periodo parko dinozaurais ir nebijoti, kad jie mus praris. Jau sukurtas robotas delfinas, kuris beveik niekuo nesiskiria nuo tikro.

Žydrame baseino vandenyje sklendžiantis delfinas – ne sugautas kur nors vandenyne ar išveistas dirbtinomis sąlygomis. Tai 250 kg sveriantis 2,5 m ilgio robotas, galintis ne tik sklęsti vandeniu, bet ir bendrauti su žmonėmis.

Kadaise panašūs, gal ne tokie tobuli robotai būdavo naudojami filmuose. Bet šiais laikais kine vaizdus kuria kompiuteriai, tad animatroninių gyvūnų kūrėjai dabar taikosi į vandens parkus. Ir sako taip išgelbėsiantys tūkstančius nelaisvėje laikomų delfinų.

„Tiesiog įsivaizduokite, kad įprastą dieną jūs turėtumėte nuplaukti 100 mylių vandenyne, bet galite nuplaukti tik 20 metrų. Ir tai visa jūsų egzistencija. Tai nenatūrali aplinka. Galima ją papuošti, nudažyti mėlynai lyg vandenyną. Bet iš esmės: socialus, klajojantis gyvūnas patalpinamas į vonią“, – sako robotų kūrėjas Walt Conti.

O smagiausia tai, kad animatronikos pagalba ateities pramogų parkuose žmonės galės gyvai pabendrauti toli gražu ne tik su realiai atrodančiais delfinais.

„Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei akvariumuose atsirastų gyvūnai, kurie čia realybėje niekaip nepatektų: didieji baltieji rykliai, fantastiniai drakonai, kurie galėtų išnirti iš vandens ir spjaudytis ugnimi, jūros periodo parko gyvūnai, su kuriais galėtumėte plaukioti“, – pasakoja kūrybinis direktorius Roger Holzberg.

Animatroninio delfino kūrėjai sako, kad žmonės dažniausiai nesugeba atskirti šio roboto nuo tikro delfino. O viename Kinijos vandens parke jau planuojama pakeisti tikrus delfinus šiais robotais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų