Masinis darbuotojų atleidimas: „American Airlines“ įmonėje darbo neteks 19 tūkst. žmonių

„American Airlines“ nuo ketvirtadienio pradės 19 000 darbuotojų atleidimo procesą, pranešė bendrovė, nes JAV įstatymų leidėjams nepavyko susitarti dėl naujo paramos paketo krizės ištiktam oro kelionių sektoriui.

„American Airlines“ lėktuvas (nuotr. fotolia.com)

JAV vežėjos, gavusios milijardinę paramą iš Kongreso, pažadėjo neatleisti savo darbuotojų iki rugsėjo pabaigos.

„Mūsų išrinkti pareigūnai nesugebėjo susitarti dėl COVID-19 pagalbos paketo... Dėl šios priežasties rytoj pradėsime sunkų procesą, kurio metu bus atleista 19 000 mūsų darbščių ir atsidavusių kolegų“, – sakoma trečiadienį paskelbtame bendrovės vadovo Dougo Parkerio laiške.

Visgi jis leido suprasti, kad jei įstatymų leidėjai sugebės pasiekti susitarimą dėl naujos paramos, atleidimai bus atšaukti ir atleisti darbuotojai bus vėl įdarbinti.

Kovą prasidėjus koronaviruso pandemijai, JAV oro linijų bendrovės nutupdė savo lėktuvus ir atidėjo užsakytų lėktuvų pristatymą, kad apribotų išlaidas, nes oro kelionių srautai tesiekia maždaug trečdalį lygio, buvusio prieš metus.

Vežėjos sudarė susitarimus su profsąjungomis dėl darbo paskirstymo darbuotojams. Dešimtys tūkstančių darbuotojų taip pat sutiko išeiti nemokamų atostogų ar anksčiau išeiti į pensiją, kad būtų išvengtas priverstinių atleidimų.

Vis dėlto šių sprendimų nepakaks visiškai išvengti atleidimų. Oro linijos teigė nesitikinčios visiško atsigavimo, kol nebus sukurta plačiai prieinama vakcina, kuri, bendrovės vadovų teigimu, gali atsirasti tik 2021 metų pabaigoje.

Profsąjungų teigimu, jei nebus gauta papildomos pagalbos iš valstybės, gali būti atleista 100 000 ar daugiau žmonių, tačiau analitikai tikisi mažesnio skaičiaus, nes oro linijų bendrovės ir profsąjungos ieško būdų, kaip išvengti atleidimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų