Minske dingo Baltarusijos opozicijos narės Kalesnikavos advokatė: rastas užrakintas jos automobilis milicija: advokatė sulaikyta dėl administracinio pažeidimo

Nebeįmanoma susisiekti su Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narės Maryjos Kalesnikavos advokate Liudmila Kazak, ketvirtadienį pranešė teisininkas Viktaras Mackevičius.

Maryja Kalesnikava (nuotr. SCANPIX)

Jį cituoja portalas tut.by.

„13 val. 50 min. Liudmila išsiskyrė su savo kolege, su kuria susitiko Komunistinėje gatvėje. Skubėjo į teismo posėdį. Į teismą ji neatvyko. Automobilis, pastatytas Komunistinėje gatvėje, užrakintas“, – pranešė advokatas.

Buvusio pretendento į Baltarusijos prezidentus Viktaro Babarykos oficialus „Telegram“ kanalas patvirtino šią informaciją.

„Su Maryjos Kalesnikavos advokate Liudmila Kazak neįmanoma susisiekti nuo 13 val. 50 min.“ – sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad penktadienį turi įvykti skundo dėl Minsko teismo sprendimo dėl kardomosios priemonės M. Kalesnikavai nagrinėjimas.

V. Mackevičius nurodė, kad L. Kazak sutuoktinis kreipėsi į Minsko centrinę rajoninę vidaus reikalų valdybą dėl žmogaus pagrobimo.

Koordinacinės tarybos prezidiumo narė M. Kalesnikava buvo sulaikyta rugsėjo pradžioje prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos. Vėliau jos bendražygiai pranešė, kad ją pareigūnai norėjo prievarta išsiųsti iš šalies, bet ji prie sienos suplėšė savo pasą.

M. Kalesnikava bei Koordinacinės tarybos nariai advokatai Ilja Salejus ir Maksimas Znakas laikomi areštinėje dėl kaltinimų raginus imtis veiksmų, keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui.

Baltarusijos teisių gynimo organizacijos pripažino juos politiniais kaliniais.

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

REKLAMA

Rugpjūčio 18-ąją buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos šalininkai sukūrė Koordinacinę tarybą taikiam valdžios perdavimui organizuoti, tačiau šiuo metu jau praktiškai visi jos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš Baltarusijos.

Baltarusijos valdžia laiko Koordinacinę tarybą antikonstituciniu organu.

Milicija: advokatė sulaikyta dėl administracinio pažeidimo

Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narės Maryjos Kalesnikavos advokatė Liudmila Kazak sulaikyta dėl administracinio pažeidimo, ketvirtadienį pranešė Minsko milicijos atstovė Natalija Hanusevič.

Ji nepatikslino, dėl kokio pažeidimo teisininkė sulaikyta, bet sakė, kad ji yra viename iš Baltarusijos sostinės vidaus reikalų valdybos skyrių.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
N
Neaišku?
2020-09-25 00:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į Klumpyną atvarė- Vseja Belarus prokurore ją paskirs knaibėj.
Atsakyti
0

N
Nu,
2020-09-25 00:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkaip nesiseka išjudinti tos minios, turėtų lavonų pakrist.
Atsakyti
0

V
Vegas.
2020-09-25 18:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieni.kitus.isgnaibys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų