Škotijoje nuo bėgių nulėkė traukinys, yra žuvusiųjų papildyta 18:32 val.

Šiaurės rytų Škotijoje trečiadienį keleiviniam traukiniui nulėkus nuo bėgių žuvo trys žmonės, pranešė policija.

Škotijoje nuo bėgių nulėkė traukinys, yra žuvusiųjų (nuotr. SCANPIX)

„Nepaisant visų paramedikų pastangų, su dideliu liūdesiu galime patvirtinti, kad trys žmonės įvykio vietoje pripažinti negyvais“, – sakoma Britanijos transporto policijos pranešime.

Tarp aukų yra traukinio mašinistas.

Policija nurodė, kad dar šeši žmonės nugabenti į ligoninę.

Nelaimė Škotijoje įvyko po naktį siautusių audrų ir liūčių.

Kiek anksčiau policija pranešė, kad pareigūnai 9 val. 43 min. vietos (11 val. 43 min. Lietuvos) laiku buvo iškviesti dėl incidento šalia Stounheiveno, esančio į pietus nuo Aberdyno ir 160 km į šiaurės rytus nuo Edinburgo.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon tviteryje parašė, kad įvyko „itin rimtas incidentas“. Ji sakė, kad sušauks reagavimo į ekstremalias situacijas posėdį.

Incidento vietoje buvo matyti kylantys dūmai. Nuotraukose iš nelaimės vietos užfiksuota, kaip keli traukinio vagonai guli apsivertę ir nulėkę nuo bėgių, vienas iš jų buvo nusviestas prie upės. Vykstant gelbėjimo operacijai ten skraidė medikų ir pakrantės apsaugos sraigtasparniai.

Vietos parlamentaras Andrew Bowie anksčiau trečiadienį Stounheivene stebėjo potvynio padarytą žalą.

„Šį rytą padėtis buvo tikrai bloga. Karono upė... išsiliejo iš savo krantų, o smarkus lietus sukėlė potvynį Stounheiveno centre ir daugybėje šalutinių gatvių, vedančių iš jo“, – sakė jis.

A. Bowie pridūrė, kad vanduo jau nuslūgęs ir lieka neaišku, ar potvynis susijęs su traukinio nulėkimu nuo bėgių.

„Nemanau, kad spėlionės yra naudingos šiame etape, – sakė jis. – Akivaizdu, kad nežinome, kodėl [traukinys] nulėkė nuo bėgių, bet aišku, kad čia buvo baisūs orai.“

REKLAMA

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas savo ruožtu pareiškė: „Nuliūdau sužinojęs apie labai rimtą incidentą Aberdynšyre. Galvoju apie visus nukentėjusius asmenis. Dėkoju avarinėms tarnyboms įvykio vietoje.“

Rimtų traukinių nelaimių šalyje įvyksta retai.

Didžiausias toks pastarojo meto incidentas JK įvyko 2007 metais Kambrijoje, šiaurės vakarų Anglijoje. Tąkart traukiniui nulėkus nuo bėgių žuvo vienas keleivis, dar 30 buvo sunkiai sužeisti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų