Norvegijoje dėl COVID-19 pavojaus karantinuotas kruizinis laivas

Kruizinis laivas su 123 keleiviais ir 85 įgulos nariais trečiadienį prisišvartavo Norvegijos Budės uostamiestyje, tačiau niekam nebuvo leista išsilaipinti, nes vienam namo sugrįžusiam buvusiam keleiviui iš Danijos buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija COVID-19.

Kruizinis laivas (nuotr. Scanpix)

„Labai rimtai vertiname situaciją“, – Norvegijos transliuotojui NRK sakė merė Ida Pinnerod.

Ji pridūrė, kad valdžios institucijos aptaria su Norvegijos visuomenės sveikatos institutu, ar reikėtų atlikti tyrimus likusiems keleiviams. Įgulos nariams testai bus atlikti.

Laivo savininkė „SeaDream Yacht Club“ savo pranešime sakė: „Nuoširdžiai tikimės, kad laive nėra COVID-19; mums nežinoma apie jokius svečius ar įgulos narius, kurie būtų užkrėsti ar turėtų kokių nors simptomų, tačiau imamės visų būtinų atsargumo priemonių.“

Anot bendrovės, buvusiam keleiviui infekcija buvo patvirtinta per įprastą patikrinimą jam sugrįžus į Daniją. Kelionės metu šiam asmeniui nepasireiškė jokių koronaviruso simptomų, o rugpjūčio 2 dieną jis, kaip ir planuota, sugrįžo namo iš Trumsės.

Tuo metu COVID-19 diagnozės sulaukusių žmonių kitame norvegų kruiziniame laive „MS Roald Amundsen“ padaugėjo iki 44, pranešė tarnybos. Lieka neaišku, kaip prasidėjo šis protrūkis.

Po to protrūkio laivo savininkė pirmadienį įšaldė visas kruizines keliones, o Norvegija dviem savaitėms uždarė uostus kruiziniams laivams.

Vėlai antradienį Norvegijos visuomenės sveikatos institutas pranešė, kad 35 įgulos nariams ir devyniems „MS Roald Amundsen“ keleiviams testu buvo patvirtintas koronavirusas. Visi keleiviai buvo užregistruoti kaip Norvegijos gyventojai.

Kruizų linijų „Hurtigruten“ laivai dažnai veikia kaip vietinio susisiekimo keltai, keliaujantys iš uosto į uostą palei vakarinę Norvegijos pakrantę. Kai kurie keleiviai išsilaipindami galėjo išplatinti virusą vietos bendruomenėse.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2020-08-06 08:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzkniso tie keliautojai uzkratu nesejai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų