Putinas visoje Rusijoje paskelbė savaitę atostogų: niekas nedirbs, bet atlyginimą gaus

Rusija imasi priemonių kovoje su koronaviruso epidemija. Visoje šalyje yra skelbiama savaitė atostogų, išlaikant darbo užmokestį. O referendumas dėl Konstitucijos pataisų bus perkeltas iš balandžio 22-osios į vėlesnę datą, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Putinas visoje Rusijoje paskelbė savaitę atostogų: niekas nedirbs, bet užmokestį gaus (nuotr. SCANPIX)

Kreipdamasis į tautą dėl koronaviruso krizės prezidentas pabrėžė, kad „kyla klausimas ir dėl visuotinio balsavimo organizavimo, kurio data preliminariai nustatyta balandžio 22 dieną“.

„Jūs žinote, kaip rimtai aš tai vertinu ir, žinoma, prašysiu jūsų ateiti ir išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu – principiniu, esminiu mūsų šaliai, mūsų visuomenei. Tačiau, kaip jau anksčiau minėta, mūsų absoliutus prioritetas yra žmonių sveikata, gyvybės ir saugumas. Dėl to manau, kad balsavimą būtina perkelti į vėlesnę datą“, – kalbėjo V. Putinas.

„Įvertinsime, kaip vystysis situacija tiek regionuose, tiek apskritai šalyje. Ir tik remdamiesi profesionalų nuomone, gydytojų, specialistų rekomendacijomis priimsime sprendimą dėl naujos balsavimo datos“, – pridūrė jis.

V. Putinas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad norėtų galimybės vėl balotiruotis į prezidentus.  Tokią galimybę V. Putinui numato jo paties inicijuotos konstitucijos pataisos, dėl kurių bus organizuojamas nacionalinis referendumas.  

Konstitucinę reformą griežtai kritikuoja opozicijos veikėjai, kurie sako, kad tai ilgamečiam Rusijos lyderiui sudarys sąlygas tapti „prezidentu iki gyvos galvos“. Konstitucijos pataisa, be kita ko, atvers V. Putinui kelią 2024-aisiais, kai baigsis dabartinė jo kadencija, balotiruotis naujai šešerių metų kadencijai, o paskui vėl siekti perrinkimo 2030-aisiais. 

REKLAMA

Išeiginės visoje Rusijoje skelbiamos nuo kovo 28-osios iki balandžio 5 dienos. V. Putinas pažymėjo, kad žmonių pasilikimas namuose padės sumažinti koronaviruso plėtrą.

Jis taip pat paragino nedėti vilčių į „rusų išskirtinumą“ ir sekti rekomendacija likti namuose. Rusijos prezidento teigimu, Rusija „neužsidarys“ dėl savo „geografinių ypatumų“, dėl kurių šalis tariamai negali sekti kitų pavyzdžiu.


Rašyti komentarą...
M
Mastantis
2020-03-25 16:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas populiariausias prezidentas kuris neleido salies isdraskyti ir turi suveriniteta,o sedintys opozicijoje ira menkystos kur uz doleri parduotu viska ir liktu tauta plika basa slykstesniu padaru nesu maciusi .
Atsakyti
0

M
Mastantis
2020-03-25 17:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas pats populiariausias prezidentas pasaulyja jis vertas pagarbos ,nors daug kas loja ant jo patys neverti ne sudilusio skatiko .Jis neleido isdraskyti rusijos turi suveriniteta nenurodineja kaip gyvent kaip kitom tautom vasalam .Nors ir sankcijos uzdetos ne zmoniu valios o sedinciu virsuja kur zmones nepritaria .Putinas prezidentas sunkiai bet susitvarko,kitiem tik pasvajot toli iki jo ,o sedantys opozicijoje nesu maciusi tokiu maitvanagiu kurie uz doleri popierini parduotu tevyne juos turetu gint lauk is rusijos be teises sugryzt ,slykstesniu nesu mates..O Putinui ir tautai palinkeciau sekmes kovojant su virusu.
Atsakyti
0

0
007
2020-03-25 18:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va cia ir vadinas ,,opium dlia naroda"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų