Kinijos virusas: 9 mln. gyventojų turintį miestą palieka be viešojo transporto Uždaromas oro uostas ir geležinkelio stotys

Nauju ir pavojingu virusu iš Kinijos, kuris pažeidžia kvėpavimo takus ir gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui, užsikrėtė šimtai žmonių. Tačiau mokslininkų skaičiavimais, iš tiesų užkrėstųjų gali būti tūkstančiai, o jų skaičius nenumaldomai auga. Viruso epicentras – Uhano miestas su 9 mln. gyventojų – šiandien buvo faktiškai uždarytas nuo išorinio pasaulio.

Kinijos virusas: 9 mln. gyventojų turintį miestą palieka be viešojo transporto (nuotr. SCANPIX)

Šiandien buvo paskelbta, kad vien Hubėjaus provincijoje nuo viruso sukeltų padarinių mirė 17 žmonių. Vos keliomis valandomis buvo skelbiama apie 9 aukas, rašoma BBC. 

Kinijos valdžia priėmė neeilinį sprendimą ne tik sustabdyti visą visuomeninį transportą mieste, tačiau ir uždaryti oro uostą ar geležinkelio stotis. 

Visi autobusai, metro, keltai ir tarpmiestinis transportas nutrauks savo veiklą sausio 23-osios 10 val. ryto vietos laiku. 

Uhanas yra mažiau žinomas kinų miestas už Pekiną ar Šanchajų, tačiau tai yra milžiniškas ir labai svarbus savo transporto mazgais ir ekonominiais ryšiais visame pasaulyje miestas. Iš Uhano yra tiesioginiai skrydžiai į Londoną, Paryžių, Dubajų ir kitus didžiuosius pasaulio miestus. 

Kinijos valdžia gyventojams rekomendavo vengti masinio susibūrimo vietų ir nevažiuoti į Uhaną, o tiems, kurie ten dabar yra – niekur neišvykti. Mieste buvo atšauktas svarbus Naujųjų metų renginys, kuriame paprastai dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių.

„Iš esmės, nevykite į Uhaną. O tie, kurie jau esate ten, prašau, nepalikite miesto“, – spaudos konferencijoje trečiadienį pareiškė Nacionalinės sveikatos komisijos viceministras Li Binas.

REKLAMA

Kinijos virusas: 9 mln. gyventojų turintį miestą palieka be viešojo transporto

SARS įpėdinis

Koronavirusas sukėlė nerimą dėl savo panašumo į ūminį kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002–2003 metais pareikalavusį žemyninėje Kinijoje ir Honkonge beveik 650 žmonių gyvybių.

Kaip rodo naujausi duomenys, naująja infekcija jau užsikrėtė mažiausiai 444 žmonės visoje Kinijoje, daugiausia Uhane.

Anksčiau buvo skelbta apie devynių pacientų mirtis; visos jos užregistruotos centrinėje Hubėjaus provincijoje, kurios sostinė yra Uhanas.

Užsikrėtimo naujuoju koronavirusu, sukeliančiu plaučių uždegimą, pirmieji atvejai užfiksuoti gruodį Uhane. Kaip pranešama, numanomas pirminis protrūkio židinys yra šiame mieste veikiantis jūrų gėrybių turgus.

Du užsikrėtimo šiuo virusu atvejai buvo nustatyti Honkonge, dar du – Tailande, po vieną – Makao, Pietų Korėjoje, Japonijoje ir Jungtinėse Valstijose. Singapūre dėl galimo užsikrėtimo hospitalizuoti septyni asmenys. Rusijoje taip pat du asmenys, neseniai atskridę iš Kinijos, įtariami užsikrėtę šiuo virusu.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) per trečiadienį vyksiantį posėdį spręs, ar paskelbti retą visuotinę visuomenės sveikatos krizę dėl šios ligos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų