Pasidalino vaizdu prie ligoninės skubios pagalbos skyriaus – „greitukėje“ gali tekti laukti ir keletą valandų

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai konstatuoja liūdną realybę – pastarosiomis savaitėmis stipriai išaugus pacientų srautams kai kada patekti į ligoninės priimamąjį gali užtrukti ir kelias valandas. Pačios gydymo įstaigos patvirtina, kad situacija šiandien ypač kaista dėl kovidinių pacientų, tačiau dar nėra kritiška, kad tektų rūšiuoti ligonius. 

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis savaitės pradžioje socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka su eilėje į ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyrių laukiančiomis „greitukėmis“. 

„Vaizdas prie Kauno ligoninės skubios pagalbos skyriaus glumina. Tai – pastarųjų savaičių liūdna kasdienybė... Krūviai GMP tarnybai, o tuo pačiu ir skubios pagalbos skyriams yra labai išaugę. Pacientams, kuriems neišvengiamai reikės greitosios medicinos pagalbos, teks apsišarvuoti kantrybe ir žinoti, kad prie SPS greitosios medicinos pagalbos automobilyje gali tekti laukti ir po keletą valandų.

Raginame neskubius klausimus pirmiausia aptarti su savo šeimos gydytoju. Tačiau, jei jums būtina skubi pagalba – kvieskite mus. O mes skubėsime pas jus per trumpiausią laiką, kai tik perduosim pacientą tolimesniam gydymui. Bet ir GMP komandos jums atskirais atvejais gali tekti laukti laaabai ilgai... COVID– 19 infekcija sergantys pacientai reikalauja didelių GMP resursų“, – užfiksuotą vaizdą lydėjo tokie žodžiai.

Kviečia greitąją, nors skubios pagalbos reikia ne visada

Kauno rajono GMP stoties direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė teigė, kad toks užfiksuotas vaizdas toli gražu nėra vienkartinis. Be kita ko, su tokia pačia realybe susiduriančios ir kitos GMP stotys.

„Kas atsitiko? Tiesiog atėjo ruduo, prasidėjo ir kitų virusinių infekcijų sezonas, ne tik kovidas – srautai padidėję, žmonės karščiuoja, skundžiasi, kad kosėja, dūsta. Ir pirma instancija ir numeris, kurį žino – tai greitosios.

Panašu, kad jie net nesikreipia į šeimos gydytojus – visi sergantys, sudirgę, pikti, nori konsultacijos, visus turime vežti, tai ir tokios eilės susidaro. Nors situacija, kokią randa į iškvietimą atvykę greitosios pagalbos medikai, ne visada būna tokia bloga. Bet tai yra visos Lietuvos problema – tokios eilės prie visų didžiųjų ligoninių“, – portalui kalbėjo ji.

Pašnekovė priminė, kad priėmimo-skubios pagalbos skyriuje kiekvienas pacientas apžiūrimas, atliekami tyrimai, nusprendžiama, kur jį kreipti toliau – gydytis į namus ar guldomas į stacionarą, tad kitoms brigadoms tenka laukti eilėje.

Pacientų srautas auga

LSMU Kauno ligoninė patvirtino, kad įstaigoje pacientų srautai išaugę, dėl ko tenka sutelkti paslaugas tam tikruose padaliniuose. Vis dėlto, kaip patikino įstaigos atstovas spaudai Saulius Tvirbutas, situacija dar nėra kritinė.

„Mūsų visuose padaliniuose pacientų srautai yra paaugę. COVID-19 priimamajame, kuris yra Šilainių padalinyje, išaugo beveik 1,5 karto, lyginant su rugpjūčiu, taip pat pagausėjo ir kitų įvairių, karščiuojančių ligonių. Srautai padidėjo dar ir dėl to, kad Šilainių padalinyje nemažai lovų teko rezervuoti COVID-19 gydymui. Jau dabar ten užimta daugiau kaip 30 terapinių lovų ir numatyta dar 25 per šią savaitę atlaisvinti šiems pacientams. 

REKLAMA

„Panašu, kad jie net nesikreipia į šeimos gydytojus – visi sergantys, sudirgę, pikti, nori konsultacijos, visus turime vežti, tai ir tokios eilės susidaro. Nors situacija, kokią randa į iškvietimą atvykę greitosios pagalbos medikai, ne visada būna tokia bloga“, – sakė Kauno rajono GMP stoties vadovė.

Infekcinių ligų skyrius jau yra pilnas, jame šiuo metu turime 80–90 ligonių. Taigi, natūralu, kad sumažinus terapinių paslaugų apimtis, jos išauga kituose priimamuosiuose tų padalinių, kuriuose jos yra teikiamos. Taigi kartais susigrūda vienu metu ir suplūsta greitosios pagalbos automobiliai. Bet, sakyčiau, tai natūralus šiam etapui reiškinys“, – komentavo ligoninės atstovas.

Eilės – ir dėl atliekamų COVID-19 testų

Jis pridūrė, kad jei vienu metu atvažiuoja kokios 3–4 „greitukės“, ypač jei tai karščiuojantys pacientai, tenka palaukti dar ir dėl to, kad jie guldomi į izoliacines palatas, kol jiems neatliekami COVID-19 testai.

„Bet, manau, kol kas dar su šia problema susidorojame. Labiausiai visgi kelia nerimą, kad kitos paslaugos nukenčia, didėja darbo krūviai kituose skyriuose. Laimei, kad pasiskiepijus didžiajai daliai personalo susirgimų pasitaiko gerokai mažiau. Būdavo anksčiau, kad ir keli šimtai vienu metu neateina į darbą, o dabar jei paskiepyti ir suserga, tai daug lengviau ir serga kokie 10–11 žmonių“, – pasakojo S. Tvirbutas.

Ligoninės atstovas taip pat ramino, kad dar kol kas planinių paslaugų riboti netenka: „Dar nėra tokios situacijos,  kad tektų nesuteikti paslaugų, rūšiuoti žmones. Dar pandemija nėra tiek įsiplieskusi, kad visiškai negalėtume suteikti paslaugų, bet jau jų prieinamumas sudėtingėja.“

Portalas tv3.lt primena, kad dar penktadienį VUL Santaros klinikos pranešė apie įtemptą situaciją dėl COVID-19 pacientų ir stabdomą dalį planinių paslaugų.

Skubią pagalbą šeimos gydytojai teikia tą pačią dieną

Šeimos gydytojai savo ruožtu primena, kad pacientui sukarščiavus ir kitais skubiais atvejais pagalbą jie suteikia tą pačią dieną.

Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos valdybos narė Jurga Dūdienė pabrėžė, kad žmogui susirgus ūmiai visos šeimos klinikos, šeimos medicinos centrai, pirminės sveikatos priežiūros įstaigos skubiai ir konsultuoja.

REKLAMA

„Pirmiausia tai bus telefoninis skambutis, kurio metu įvertinama, ar reikalinga kontaktinė apžiūra, kai reikia atlikti tyrimus, padaryti kardiogramą ar paklausyti plaučius. Tada pacientas pasikviečiamas gyvai kontaktinei konsultacinei. O jei įmanoma klausimus išspręsti telefonu, tai ir yra atliekama. 

Bet tikrai ūmiai susirgę žmonės nepaliekami – jei jie sukarščiavo, gal reikės padėti suorganizuoti greitąjį tyrimą dėl koronavirusinės infekcijos, jei simptomai leis įtarti insultą ar infarktą arba yra ūmus skausmas – taip pat bus skubiai suteikta pagalba“, – portalui tv3.lt yra pasakojusi ji.


Rašyti komentarą...
O
O
2021-09-28 16:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks chaosas todėl,kad į ligoninės priėmimio skyrių pristatomi tokie ligoniai,kurie nepateko į kitas gydymo įstaigas,kuriose koridoriai tušti.Priėmimo skyriuje visi perkaista nuo krūvio,neaišku,kiek dar atlaikys darbuotojai.PADĖKA VISŲ MIESTŲ LIGONINIŲ PRIĖMIMO SKYRIAUS DARBUOTOJOMS IR DARBUOTOJAMS!
Atsakyti
0

J
JO
2021-09-28 17:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
nufotkint galima daug ką,bet žmonės neprieidami prie gydytojų ir specialistų kviečiasi greitukes bet kokiam atvejui,jeigu yra problema ir ne dėl kovido sakykim su širdim,tai tave užregistruos geriausiu atveju už menesio pasidaryt kardiogramos,o išsikviečia greitukę ir padaro vietoje kardiogramą,va kodėl tas greitukes kviečiasi kaip sako be reikalo,bet žmogui neramu gal insultas,gal infarktas,o kai kada ir dėl vaistų kviečiasi
Atsakyti
0

J
Jurgis
2021-09-28 15:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka jus cia piesiate nesamones, nes viska kalbate tik apgaules budu,kur jie kreipsis iseimos gydytojus, nes jau ju nebereikia, ,kvieciasi daugumoj visi paskiepyti, nedryskite apgaudineti visuomene, svarbu tuos ligonius, isvezti kaip sakant paskutiniam patepimui,kuriuos jus registruojate neva mire neskiepyti, jums tai daryti patogu bet zmones jau kvailinti gana, kaip sakoma meile baikta panele lipk is ratu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų