REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Giedrius Žibėnas (Lukas Balandis/BNS)

Jau trečiadienį Vilniaus „Rytas“ dėl paskutinio bilieto į atkrintamąsias žais su Manresos BAXI ekipa. Giedriaus Žibėno vadovaujamai komandai reikalinga pergalė mažiausiai 13 taškų persvara tam, kad vilniečiai užimtų antrąją vietą J grupėje.

9

Jau trečiadienį Vilniaus „Rytas“ dėl paskutinio bilieto į atkrintamąsias žais su Manresos BAXI ekipa. Giedriaus Žibėno vadovaujamai komandai reikalinga pergalė mažiausiai 13 taškų persvara tam, kad vilniečiai užimtų antrąją vietą J grupėje.

REKLAMA

„Tai gera komanda, geras varžovas. Šitos rungtynės ne apie taktiką, o apie energiją, kaip mes patys įeisime į rungtynes“,  prieš rungtynes kalbėjo G. Žibėnas.

Treneris pasakojo, kad krepšininkams didelės persvaros treniruotėse neakcentuoja, nes tikisi visko. Taip pat jis pridūrė, kad didelio indėlio viliasi ir iš „Ryto“ sirgalių.

Panašią situaciją su kiek mažiau taškų – aštuoniais –jau turėjote šį sezoną. Slegia tie -13 taškų?

Galvojame kaip žaisti teisingai, tas turbūt svarbiausia. Tos rungtynės nesakyčiau, kad apie taktiką, labiau apie energiją, kaip teisingai mes žaisime, kaip žaisime kartu.

REKLAMA
REKLAMA

Labai prastai žaidėme pirmas rungtynes, todėl ir yra dabar tie 13 taškų. Tada labai neteisingi buvome puolime, norėjome būti herojais puolime, o iš to jiems atsidarė daug laisvės bėgti į greitą puolimą. Taip pat labai nesusitvarkėme su skautinimo užduotimis.

REKLAMA

Turime šiose vietose padaryti gerus namų darbus.

Margiris Normantas turėjo sveikatos problemų. Kokia dabar situacija – ar visi žaidėjai sveiki ir pasiruošę?

Prieš valandą turėjome 12 sveikų, dabar, pusvalandžiui likus iki treniruotės, sužinojome, kad vieno neturėsime. Tomui Lekūnui yra problemos su nugara ir jis tikrai negalės rytoj padėti. Margiriui jau viskas tvarkoje.

Neseniai BAXI pralaimėjo „Barcelonai“. Ar galima tas rungtynes imti kaip pavyzdį?

Be abejo, galima tas rungtynes naudoti kaip pavyzdį. Kokiu fiziškumu į rungtynes ėjo „Barcelona“, kaip atmušinėjo juos nuo visų mėgstamiausių veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA

Aišku, mes turime kitokius žaidėjus, kitokią komandą, bet lyginant „Rytą“ su Manresa tikrai nesame atletiškai silpnesni. Galime išskirti tokį atletą Robinsoną, gal turi dar kelis atsarginius žaidėjus, bet tai nėra pati atletiškiausia komanda.

Pirmose rungtynėse jie mus tiesiog apstumdė ir mes labai neišnaudojome ir savų progų. Labai prastas rungtynes sužaidėme pirmas, tai iš ten labiausiai reikia darytis išvadas.

Sakėte, kad apstumdė jus praeitą kartą. Ar Justinas Gorhamas padės „atstumdyti“ atgal?

Iš esmės remsimės žaidėjais, kuriuos turime visą sezoną, nes jie žino daugiau tų taktinių vingrybių, kaip elgtis kiekvienoje situacijoje. Justiną mes esame numatę šiose rungtynėse pajungti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo daugybės veiksnių – pražangų, kas kaip atrodo tą dieną – priklausys, tikrai negaliu pasakyti, kiek jis mums padės. Kad bandys, tai tikrai.

Kokio trumpalaikio efekto iš jo galima tikėtis?

Šioms rungtynėms reikia tokio žmogaus, kuris grius, lįs dėl kiekvieno kamuolio, kuris bus tas herojus ne puolime, o dėl atšokusių kamuolių, kuris ieškos protingesnės pražangos, gynybinio veiksmo, kas pajungia mūsų sirgalius. Justinas šiose vietose tikrai bus išskirtinis žaidėjas.

REKLAMA

K. McCullumą buvo pristabdžiusi liga, kiek jis jau įsitraukė į komandos žaidimą?

Paskutinės kelios rungtynės su juo parodė, kad papildomas gynėjas mums suteikia daugiau gerų metimų, geriau kamuolys pradėjo vaikščioti. Tie metimai patogesni, geras situacijas surandame ir procentas yra kažkiek aukštesnis.

Jis yra komandinis žaidėjas, nereikalauja daug kamuolio, kad viską užsibaiginėtų. Jis tikrai įtraukia komandos draugus ir džiaugiamės tuo papildymu.

REKLAMA

Jerrickas Hardingas yra pagrindinis Manresos veiksnys, ką dar galite išskirti?

Yra ir be J. Hardingo ten. Aišku, jis yra talentas nr. 1 pas juos, tikrai jį išskirti reikėtų, stabdysime jį ne tik asmeninėmis, bet ir komandinėmis pastangomis. Ten reikės ir disciplinos, ir energijos, ir kantrybės kartais. Jis toks talentas, kuris tų metimų įmes, bet reikia jam apsunkinti gyvenimą.

Pas juos taip pat yra kurianti įžaidėjų linija ir reikės juos atkirsti nuo visos komandos. Čia reikės daug kantrybės ir energijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas lemia geresnę Gyčio Masiulio formą?

Manau, lemia tai, kad dažniau žaidžiame žemu penketu, kas Gyčiui tinka ir varžovams nepatinka.

Kaip skiriasi pasiruošimas rungtynėms, kur reikia ne tik laimėti, bet ir laimėti 13 taškų? Ar kažką akcentuojate?

Bus rungtynėse visko. Bus ir -10 galbūt, bus ir +10 – visko bus. Kaip ir anksčiau minėjau, reikia orientuotis į teisingą žaidimą ir turime kuo greičiau pajungti savo fanus, kad jie išeitų iš savo rutinos. Nereikia būti droviems lietuviams tokiose rungtynėse. Kas susirišę plaukus ateina, tai reikia juos pasileisti (šypsosi). Tokiose rungtynėse labai tikimės indėlio iš vilniečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų