25
„Rytas“ – „Žalgiris“  (Lukas Balandis/BNS)

Sekmadienio vakarą sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje įvyko Lietuvos krepšinio grandų akistatą tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubų. Visų rungtynių metu pirmavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo savo pranašumą išlaikyti iki galo ir 81:67 (19:10; 26:23; 17:17; 19:17) įsirašė pergalę svečiuose.

25

Po šios pergalės kauniečiai išlieka vienintele LKL pirmenybėse nei karto nepralaimėjusia komanda.

Pirmieji taškais rungtynėse pasižymėjo Kazio Maksvyčio auklėtiniai, kai sėkmingai ataką realizavo Kevarriusas Hayesas (2:0). Nors vilniečiai atsakė sėkmingu išpuoliu, tačiau keletą sekančių atakų žalgiriečiai sėkmingai apsigynė ir sugebėjo šiek tiek išsiveržti į priekį (6:0).

Pirmajame kėlinyje gynyba dominavo ir abiejų komandų žaidimas nebuvo itin rezultatyvus. Visgi kauniečiai ketvirčio pabaigoje surengė spurtą ir savo pranašumą padidino iki 9 taškų (19:10).

Žalgiriečiai antrojo kėlinio pradžioje pelnė pirmuosius savo tritaškius šiose rungtynėse. Du paeiliui taikliai smeigė Brady Manekas, dar vieną pridedėjo Tomas Dimša (29:12). Nors užsivedę kauniečiai kiek apsunkino situaciją G. Žibėno auklėtiniams, tačiau šie neketino pasiduoti ir vis bandė priartėti (43:21).

Įpusėjus ketvirčiui vilniečiai atgaivino savo puolimą, tačiau K. Maksvyčio auklėtiniai ir toliau rodė, kad yra nusiteikę pasiimti pergalę. Netrukus sostinės krepšininkai smeigė pirmąjį savo taiklų tritaškį šiose rungtynėse (36:24). Vilniečiai puikiai kovojo kamuolius puolime, tačiau jų taškais paversti nesugebėjo, tuo tarpu žalgiriečiai stabiliai išlaikė savo pranašumą iki pat ketvirčio pabaigos (45:33).

Nors skirtumas prabėgus kelioms trečiojo ketvirčio minutėms vis dar didelis, tačiau šeimininkai atrodo kur kas gyviau ir bando sugrįžti į žaidimą (40:48). Įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai pajuto grėsmę ir vėl ėmė didinti savo pranašumą (53:42). Galiausiai į lemiamą kėlinį komandos keliavo Kazio Maksvyčio auklėtiniams pirmaujant dviženkle persvara (62:50).

Lemiamame kėlinyje vilniečiams varžovų pavyti nebepavyko ir teko pripažinti pralaimėjimą.

„Rytas“: R.J.Cole'as 13 (4 rez. perd.), Justinas Gorhamas 11 (6 atk. kam.), Margiris Normantas 10 (0/6 tritaškių), Arnas Velička 9 (1/5 tritaškių, 4 klaidos), Javinas DeLaurier 7 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Tomas Dimša 17 (2/5 tritaškių), Keenanas Evansas 15 (0/4 tritaškių, 4 atk. kam., 3 per. kam.), Edgaras Ulanovas 12 (5 atk .kam., 5 rez. perd.), Brady Manekas 8 (2/2 tritaškių), Laurynas Birutis 8.

Ši dvikova buvo ne tik pirmosios Vilniaus klubo rungtynės „Avia Solutions Group“ arenoje po metų pertraukos, bet ir vienintelė dvikova su šalies čempionų „Žalgirio“ ekipa 2023-24 metų Lietuvos krepšinio lygos reguliariajame sezone, nes kiti du susitikimai vyks Kaune.

Prieš rungtynes į sostinę atvykę „Žalgirio“ fanai surengė eiseną iki arenos skanduodami ir išreikšdami palaikymą savo komandai. Klubas savo socialinių tinklų paskyroje pasidalijo akimirkomis iš eisenos.

Dėl Žalgirio nesiginčysiu, na bet statyba...