33
Demetre'as Riversas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) triuškinančią pergalę iškovojo Kauno „Žalgiris“ (23/3). Rezultatu 101:57 (30:15, 21:10, 26:13, 24:19) jie nepaliko jokių šansų Jonavos „CBet“ (10/17), kuriai tai buvo antras pralaimėjimas iš eilės.

33

„Žalgiris“ pasiekė didžiausią sezono pergalę, o jonaviečiai fiksavo sezono rezultatyvumo antirekordą.

Po nesėkmės Klaipėdoje „Žalgiris“ ėmėsi iniciatyvos nuo pat pirmųjų minučių, o prabėgus pusei kėlinio pirmavo jau 15 taškų (19:4).

Reikalus vėliau kiek prajudino Justas Furmanavičius, kurio dėka Jonava sukūrė atkarpą 9:1, tačiau tritaškiu atsakė Edmondas Sumneris ir kėlinio pabaigoje rezultatas buvo 30:15.

Antrajame kėlinyje su „Žalgirio“ marškinėliais debiutavo Demetre’as Riversas, jo įžaista ataka atnešė trečiąją Tauro Jogėlos pražangą. Įpusėjus antram kėlinukui į aikštę išėjęs Ousmanas Drame padovanojo „Žalgiriui“ tris baudų metimus, o šeimininkai varžovus lenkė dvigubai – 42:21.

Į ilgąją pertrauką komandos išsiskyrė rezultatu 51:25.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas „Žalgirio“ arenoje nesikeitė. Likus dar daugiau nei dviem minutėms iki ketvirto kėlinio, E. Sumnerio tritaškis šeimininkų persvarą padidino iki 44 taškų (75:31).

10 taškų per trečią kėlinį yra mažiausiai, kiek šį sezoną per ketvirtį yra pelniusi Jonavos ekipa. Pirmąsyk taip, beje, nutiko taip pat prieš žalgiriečius (spalio 15 dieną).

Likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki rungtynių pabaigos šimtąjį „Žalgirio“ tašką pataikė Brady Manekas ir savo komandą išvedė jau pusšimčiu taškų (101:51).

Rungtynėse debiutavo ir „Žalgirio“ naujokas Demetre'as Riversas. Pirmuosius savo taškus amerikietis taikliu tritaškiu pelnė trečiajame kėlinyje, o rungtynėse iš viso surinko 5 taškus (1/1 dvit., 1/1 trit.), atkovojo vieną kamuolį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Vienintelis šviesulys „CBet“ gretose buvo Justas Furmanavičius, pelnęs 17 taškų (6/13 dvit., 0/5 trit., 5/9 baud.). Kovą dėl kamuolių jonaviečiai pralaimėjo net 30 prieš 51.

„CBet“ atakavo vos 29 proc. taiklumu, kol „Žalgiris“ – 59 proc.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 18 (6 atk. kam.), Brady Manekas 12 (6 atk. kam.), Edmondas Sumneris 10 (5 rez. perd.), Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis ir Lukas Lekavičius – po 9.

„CBet“: Justas Furmanavičius 17 (0/5 trit., 6 atk. kam.), Strahinja Mičovičius 10, Lukas Kreišmontas 9 (8 atk. kam., 16 n.b.), Tauras Jogėla 8, Ivanas Marinkovičius 5, Ryanas Larsonas 4 (1/9 trit.).