0

Įtampa, didžiulis karštis, emocijos, intriga iki paskutinės sekundės bei nepataikyti baudų metimai. Turbūt kitoks scenarijus lemiamose Lietuvos krepšinio lygos (BEKO LKL) pusfinalio rungtynėse tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ buvo neįmanomas. Paskutinėmis akimirkomis sėkmingiau sužaidę žalgiriečiai trečiose LKL pusfinalio rungtynėse sostinėje trečiadienį 73:71 (17:15, 23:20, 17:21, 14:17) nugalėjo vilniečius ir, laimėję seriją iki dviejų pergalių 2:1, žengė į finalą.

Skirtingai nei rungtynėse Kaune, šįkart pradžia sėkmingiau susiklostė „Lietuvos ryto“ krepšininkams, kurie vos per pora minučių pataikė du tritaškius bei įgijo šešių taškų persvarą, rašo LKL.

Daugiausiai aukštaūgių pastangomis, žalgiriečiai rezultatą išlygino, taip parodydami, kad šiose rungtynėse favorito nebus. Apskritai, žalgiriečių aukštaūgiai, kaip ir antrose serijos rungtynėse, taip ir šiame susitikime pranoko varžovus (37-31) kovoje dėl atšokusių kamuolių, o lemiamais momentais buvo svarbiausi rungtynių žaidėjai.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, Artūras Milaknis pataikė savo pirmą iš trijų tritaškių bei pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Nuo to momento pirmaujanti ekipa per antrąjį kėlinį keitėsi net septynis kartus, o didesnę nei trijų taškų pranašumą vilniečiai įgijo, laikrodžiui skaičiuojant paskutinę pirmosios rungtynių dalies minutę.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ du kartus padidino skirtumą iki septynių taškų, tačiau kėlinio pabaigoje iniciatyva ir vėl priklausė kauniečiams. Rungtynių kulminacija buvo pasiekta ketvirtajame kėlinyje, kuriame nei viena ekipa nesugebėjo įgyti didesnės nei trijų taškų persvaros. Didžiulė įtampa netaikliai baudos metimus vertė mesti net ir pripažintus taikliarankius.

Likus žaisti dviem minutėms, Justinas Dentmonas pataikė itin sudėtingą tritaškį, o po pusės minutės Robertas Javtokas kabliu pelnė dar du taškus. Kauniečių persvara išaugo iki trijų taškų. „Lietuvos ryto“ atsakymas buvo Antano Kavaliausko taiklus metimas bei jo paties atkovotas kamuolys po Pauliaus Jankūno netikslaus tritaškio.

Vilniečiai iniciatyvą laikė savo rankose, tačiau likus žaisti dvylika sekundžių, pirmųjų rungtynių herojus Darius Songaila prametė abu baudų metimus. Dar po trijų sekundžių prie baudų metimo linijos stojo R.Javtokas - jo ranka sudrebėjo tik kartą, o „Žalgirio“ persvara padidėjo iki dviejų taškų. Tai buvo paskutiniai taškai šiose rungtynėse, nes nei Omaras Cookas dukart nuo baudų metimo linijos, nei Antanas Kavaliauskas, nei Zabianas Dowdellas buvo netaiklūs.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidė P. Jankūnas. Jo sąskaitoje 16 pelnytų taškų bei 26 naudingumo balai. Martyno Pociaus sąskaitoje 11 taškų, R. Javtoko 10, A. Milaknio 9.Vilniečių rezultatyviausi žaidėjai: A. Kavaliauskas 17 taškų, Martynas Gecevičius ir O. Cookas po 9.

Pirmosios finalo rungtynės įvyks gegužės 22 dieną Klaipėdoje arba Prienuose.