22
I. Brazdeikis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (13/11) nutraukė trijų pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 79:75 (20:18; 18:24; 23:18; 18:15) patiesė dviejų lietuvių atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ klubą (13/11).

22

Pirmajame ketvirtyje abi komandos demonstravo panašų žaidimą ir kovojo apylygiai. Rezultatyviausiai ketvirtyje pasirodė komandos kapitonas Edgaras Ulanovas ir Rolands Šmits, kurie įmetė po 6 taškus. Jiems puikiai talkino Laurynas Birutis pridėjęs 4 taškus.

Tiksint paskutinėms kėlinio minutėms abiejų komandų puolimas šiek tiek strigo, tačiau paskutinė kėlinio ataka priklausė šeimininkams, o ją sėkmingai užbaigė L. Birutis (20:18).

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiams sunkiai sekėsi įsivažiuoti su tolimais metimais. Tačiau iniciatyvos ėmėsi I. Brazdeikis, kuriam tolimi metimai ne problema. Antrajame ketvirtyje I. Brazdeikis pataikė du taiklius tolimus metimus. Tačiau tolimi metimai ne problema ir varžovams, tokiu pasižymėjo ir Vitorijos lietuvis Rokas Giedraitis. Kėlinį taikliu dvitaškiu metimu užbaigė svečiai, kuriems pavyko į ilgąją pertrauką išsinešti 4 taškų persvarą (38:42).

Trečiajame ketvirtyje žalgiriečiai buvo itin užsivedę. Net keturi „Žalgirio“ krepšininkai įsviedė po taiklų tritaškį metimą. Deja, nepavyko išvengti nemalonių epizodų, o vienu iš jų tapo Arno Butkevičiaus ketvirtoji pražanga. Ketvirtį taikliu tolimu metimu užbaigti bandė I. Brazdeikis, tačiau metimas skriejo pro šalį (61:60).

Lemiame kėlinyje vyko tikras nervų karas. Abi komandos demonstravo apylygį žaidimą ir kovojo taškas į tašką. Tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai laikėsi iki galo ir nugalėjo nervų karą (79:75). Lemiamu metu šeimininkai sumetė svarbius baudų metimus, o „Baskonia“ prametė kelis gerus metimus.

Galiausiai visa arena pakilo ant kojų ir skandavo padėkos žodžius  „Žalgiris“ iškovojo itin svarbią pergalę

R. Giedraitis per 18 minučių pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

T. Sedekerskis per 19 minučių įmetė 6 taškus (1/2 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, padarė dvi klaidas, 5 kartus prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 20 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 16 (5 rez. per., 5 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 15, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša (1/6 trit.) po 7, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Laurynas Birutis (5 atk. kam.) po 4.

„Baskonia“: Markusas Howardas 15, Maikas Kotsaras 12, Rokas Giedraitis 11 (6 atk. kam.), Vanja Marinkovičius ir Dariusas Thompsonas (6 rez. perd.) po 7.