Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ (5-6) krepšininkai Eurolygos varžybose iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po dramatiškos kovos 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16) įveikė Pirėjo „Olympiacos“ (6-5).

Per pirmą rungtynių pusę net 10 tritaškių pataikę graikų klubo žaidėjai, po ilgosios pertraukos užduso žalgiriečių gniaužtuose.

Nugalėtojų gretose spindėjo karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Marius Grigonis – lietuvis pelnė 19 taškų (5/6 dvit., 3/4 trit.).

Žalgiriečiai kur kas taikliau metė dvitaškius (24/41 – 58,5% prieš 13/32 – 40,6%).

Pirmoje mačo dalyje pasakiškai tritaškius svaidę „Olympiacos“ (15/30 – 50%) vėliau aprimo. Visgi, žalgiriečiams (7/19 – 36,8%) šį vakarą iš toli sekėsi gerokai prasčiau.

„Žalgiris“ rečiau klydo (11 – 15), tačiau priešininkai pranoko pagal atkovotus kamuolius (25 – 28) ir rezultatyvius perdavimus (16 – 21).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (5/6 dvit., 3/4 trit.), Nate‘as Woltersas 14 (5/11 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Aaronas White‘as 13 (4/4 dvit.), Brandonas Daviesas (4/8 dvit.) ir Antanas Kavaliauskas (4/6 dvit.) po 12.

„Olympiacos“: Georgios Printezis 18 (3/9 dvit., 4/4 trit.), Zachas LeDay 15 (4/7 dvit.), Janis Timma, Vassilis Spanoulis ir Nigelas Williamsas-Gossas po 9.

Aikštelės šeimininkams šiame mače ir vėl teko vertis be traumą patyrusio Pauliaus Jankūno. Kapitonas praleido jau ketvirtą iš eilės Eurolygos akistatą.

Savo nuostolių turėjo ir priešininkai – „Olympiacos“ dar nesuteikė progos sugrįžti ant parketo buvusiam žalgiriečiai Axeliui Toupane‘ui.

Šios komandos praėjusiame Eurolygos sezone tarpusavyje grūmėsi ketvirtfinalio serijoje, kurią serijoje, kurią 3-1 laimėjo žalgiriečiai.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Žalgiris“ – Olympiacos“ 19:29

Galingai rungtynes pradėjęs Pirėjo „Olympiacos“ puolėjas Georgios Printezis pataikė tris mestus tritaškius, pridėjo taiklų dvitaškį ir vedė savo komandą į priekį. Tačiau puolime savų atsakų turėjo ir žalgiriečiai (14:13).

Svečiai iš Graikijos pataikė pirmus šešis mestus tritaškius. Viso per pirmą kėlinį tikslą pasiekė 7 iš 9 „Olympiacos“ tritaškių.

Davido Blatto auklėtiniams tai leido greitai susikrauti dviženklę persvarą (19:29).

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiacos“ 40:48 (19:29, 21:19)

Antro kėlinio pradžioje OLY įgijo rekordinį pranašumą (19:32). Skirtingai nei graikų klubas, „Žalgiris“ taškus pagrinde rinko iš baudos aiktelės.

Agresyvus Š. Jasikevičiaus kariaunos žaidimas davė vaisių – „Žalgiris“ kvėpavo varžovams į nugaras (40:42).

Tačiau tada vėl prabilo toliašaudė varžovų artilerija – Kosto Papanikolaou ir Janio Strelnieko tritaškiai „į rūbinę“ nuramino džiaugsmo bangą „Žalgirio“ arenoje (40:48).

Per pirmus du kėlinius kauniečius į priekį vedė 11 taškų (4/4 dvit., 1/1 trit.) įmetęs Marius Grigonis.

Centrai Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas surinko po 8.

„Olympiacos“ klube spindėjo 16 taškų (2/4 dvit., 4/4 trit.) surinkęs G. Printezis.

Š. Jasikevičius prieš antrąją mačo dalį teigė, kad norėdami laimėti jo auklėtiniai privalo pradėti dirbti gynyboje.

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiacos“ 60:59 (19:29, 21:19, 20:11)

Po ilgosios pertraukos svečiams puolime korta taip gerai nekrito. Varžovų pelnytų taškų badu pasinaudoję žalgiriečiai galiausiai išlygino rezultatą (48:48).

Nepaisant to, „Žalgiriui“ prireikė viso trečio kėlinio, kad pagaliau išsiveržtų į priekį. Ketvirčio pabaigoje Nate‘as Woltersas pataikė dvitaškį su sirena (60:59).

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiacos“ 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16)

Lemiamas dvikovos kėlinys priklausė „Žalgiriui“. Visą ketvirčio laiką pirmavę kauniečiai bėgo į priekį (68:59; 77:66).

Tuo metu Pirėjo klubas antroje mačo pusėje priduso „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose. Galiausiai nustojo kristi net ir toli metimai, kurie visą vakarą gelbėjo svečius.

TARPUSAVIO RUNGTYNIŲ ISTORIJA:

Modernios Eurolygos istorijoje šios komandos tarpusavyje žaidė 20 kartų.

„Žalgiris“ pergalę šventė 8 kartus, priešininkai – 12.

Praėjusiame Eurolygos sezone šie klubai sužaidė net 6 rungtynes, 5 iš jų laimėjo kauniečiai.

PRIEŠ RUNGTYNES:

Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris prieš šią akistatą gyrė varžovus.

„Tai kieta komanda, turinti čempionišką mentalitetą. Svarbiausia nenusileisti šiuo dalyku, kova ir aistra. Nemanau, kad pas mus nėra tos kovos ar aistros, bet su „Olympiakos“ reikia kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro. Ir sunkinti gyvenimą jų lyderiams“, – paprastas sudedamąsias pergalės dalis vardijo Š. Jasikevičius.

„Žalgirio“ strategas įvardijo ir pagrindinę kauniečių problemą, kuri užkerta kelią geresniems rezultatams.

„Kaip komanda turime daryti mažiau gynybinių klaidų, kurios kainuoja mums labai daug taškų. Jeigu tai pagerintume, tai turėtume šansą vėl užsikabinti už kažkokios pergalių serijos ar to pačio aštuntuko. Be gynybos mes neturime jokių šansų“,- akcentavo Šaras.

Kartu su „Olympiacos“ klubu į Kauną atskirto ir buvęs Kauno „Žalgirio“ puolėjas Axelis Toupane‘as.

Prancūzas dėl patirtos čiurnos traumos nerungtyniauja nuo lapkričio vidurio. Į Lietuvą atvykęs amerikietis teigė nežinantis, ar galės padėti savo komandai.

„Tai puiki vieta žaisti krepšinį. Nuostabi arena, puikūs fanai, tad žaisti labai smagu. Mes bandysime laimėti, toks mūsų noras. Žinome, kad „Žalgiris“ žais agresyviai ir gynyboje, ir puolime, tad turime būti tam pasiruošę. Turime sustabdyti „Žalgirį“.

Nežinau, ar žaisiu, bet man ypatingas momentas sugrįžti į Kauną. Jeigu galiausiai galėsiu žaisti, tuomet bus puiku. Nesu pasiruošęs žaisti 100 proc., bet esu nusiteikęs optimistiškai“, – sakė A. Toupane’as.

Tuo metu „Olympiacos“ strategas Davidas Blattas tikino, kad žalgiriečiai dar neatskleidė savo viso potencialo.

„Laukia labai sunkios rungtynės. Taip, „Žalgiris“ pralaimėjo nemažai mačų, tačiau tai nieko nereiškia, nes tas rungtynes nulėmė mažos detalės. Mums reikia žaisti kietai, laikytis savo plano ir išpildyti visas detales, jog galėtume pasiekti pergalę“, – kalbėjo amerikietis.

Varžovų treneris itin teigiamai atsiliepė ir apie trenerį Šarūną Jasikevičių. D. Blatto nuomone, tokia žalgiriečių vairininko sėkmė neturėtų stebinti.

„Manęs visai nestebina tai, kad Šaras yra geras treneris. Kartu laimėjome Eurolygą, labai gerai jį pažįstu ir buvau tikras, kad jis bus laimintis treneris“, – tikino D. Blattas.