Šalies futbolo legenda Vilniaus „Žalgiris“ atsidūrė įtarimų šešėlyje. Praėjusios žalgiriečių A lygos rungtynės neprasidėjo laiku, baiminantis, kad mačo baigtis gali būti sutarta. Rungtynes „Žalgiris“ namie sensacingai pralaimėjo 1:2, nusileidęs „Jonavai“. Po mačo netrūko kalbų ir gandų, kad susitikimas buvo „nešvarus“.

Gauta informacija dėl sutartų rungtynių

Su nesąžiningu žaidimu ilgą laiką kovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) darbuotojas Gerhardas Dunauskas.

„Turėtumėte kreiptis ne į mane. Federacijoje nebedirbu. Tik konsultuoju. Kalbėkite su LFF Tyrimų komitetu“, – patarė G. Dunauskas.

Jo teigimu, federacija prieš rungtynes iš savo partnerių gavo informaciją, kad yra rizika dėl sutarto mačo. Iškart imtasi prevencijos – susitikimas prasidėjo ne planuotu laiku, o aštuoniomis minutėmis vėliau.

Galiausiai rungtynės buvo sužaistos. Jas „Jonava“ sensacingai laimėjo 2:1.

„Žalgiris“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 1:0. Kamuolį į vartus 15-ąją minutę siuntė Serge’as Nyuiadzi.

62-ąją minutę Laurynas Stonkus rezultatą išlygino, o po penkių minučių pelnė ir pergalingą svečių įvartį.

Portalo tv3.lt šaltinių teigimu, rungtynių metu įtarimų sukėlė trijų „Žalgirio“ futbolininkų veiksmai, kurie apkaltinti nesąžiningu žaidimu.

Tai G. Dunauskas paneigė: „Ne, tokios informacijos nėra.“

Portalo tv3.lt šaltiniai tikino, kad šešėlis buvo kritęs ir ant teisėjų. Esą „nešvarūs“ mačo veiksmai vyko su Vijūno Vasiliausko brigados žinia.

Rungtynės sutartomis nelaikomos

G. Dunauskas nurodė kreiptis į LFF Varžybų ir licencijavimo departamento vadovą Maksimą Bechterevą. Šis – Augustą Zakarevičių.

„Atsakysiu į visus klausimus, bet raštu. Atsiųskite“, – paprašė A. Zakarevičius.

Jo teigimu, prieš „Žalgirio“ ir „Jonavos“ rungtynes iš LFF partnerio „Sportradar“ gautas įspėjimas apie didesnius nei įprasta lažybų koeficientų pokyčius dėl mačo baigties. Dvikovos pradžia nukelta, nes prieš rungtynes įvyko klubų ir LFF atstovų pokalbis dėl minėtos informacijos.

„Klubų atstovams pranešta apie „Sportradar“ įspėjimą ir galimas sankcijas už bet kokios jiems žinomos informacijos, susijusios su sąžiningo žaidimo pažeidimais, nepateikimą LFF, – rašė A. Zakarevičius. – Nuo penktadienio buvo bendradarbiaujama su UEFA ir „Sportradar“. Jų lažybų rinkos analitikai dirbo šiuo klausimu. Trečiadienį, vėlai vakare, gautas atsakymas, kad lažybų koeficientų pokyčiai ilgai nesilaikė – susitvarkė. Šios rungtynės nėra laikomos sutartomis, tolesnis tyrimas vykdomas nebus.“

Pasak A. Zakarevičiaus, šiemet įtarimų daugiau nesukėlė nė vienos Lietuvos futbolo rungtynės.