Septintąją pergale ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro aštuonių ekipų A grupės vienuoliktosiose rungtynėse - ir penktąją iš eilės - iškovojęs Kauno "Žalgiris" užsitikrino antrajame varžybų etape - Top 16 turnyre.

"Žalgirio" krepšininkai lemiamą pergalę iškovojo ketvirtadienį Slovėnijoje, 83:74 (18:9, 16:21, 15:12, 34:32) įveikę Liublijanos "Union Olimpija" ekipą.

Pirmojo rato rungtynes namuose kauniečiai laimėjo 19-os taškų skirtumu - 91:72.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Marcusas Brownas, visus 22 taškus pelnęs vos per aštuonias minutes - dvi trečiojo kėlinuko pabaigoje ir šešias ketvirtojo pradžioje.

14 taškų į varžovų krepšį įmetė Jonas Mačiulis, 13 taškų pelnė ir 10 kamuolių po krepšiais atkovojo Goranas Jurakas, 12 - Marko Popovičius.

Eurelijaus Žukausko ir DeJuano Collinso (4 rezultatyvūs perdavimai) sąskaitose po 8 taškus, Pauliaus Jankūno - 6.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Maurice`as Bailey (15 tšk.), Marko Miličius ir Ronellas Tayloras (po 13 taškų).

Nors "Žalgirio" krepšininkai galėjo pirmieji pelnyti taškus šiame susitikime, tai jiems pavyko tik ketvirtą minutę, o įpusėjus pirmajam kėliniui ir pirmavo 5:2.

Likus dviem minutėm iki ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą - 9:9, tačiau iki kėlinuko pabaigos žalgiriečiai įmetė 11 taškų be atsako ir išėjo pailsėti pirmaudami 18:9.

Antrąjį kėlinį spurtu 8:0 pradėjo "Union Olimpija" komanda ir sumažino skirtumą iki minimumo (17:18), tačiau svečiai atsigavo ir besibaigiant ketvirčiui įgijo septynių taškų pranašumą - 30:23, 34:27.

Vis tik paskutinius tris taškus prieš didžiąją pertrauką pelnę aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki keturių taškų - 30:34.

Per pirmąsias septynias trečiojo kėlinuko minutes aikštelėje dominavo Liublijanos ekipos žaidėjai; jie laimėjo atkarpą 12:4 ir įgijo keturių taškų persvarą - 42:38.

Tačiau žalgiriečiai, matyt, supyko ir, kėlinuką baigę spurtu 11:0, vėl įgijo septynių taškų pranašumą - 49:42.

Per šį spurtą pirmuosius savo aštuonis taškus pelnė net 28-ias rungtynių minutes "tylėjęs" M. Brownas.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėję penkiais "sausais" taškais "Žalgirio" krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą (54:42), o ketvirtoje minutėje Kauno klubo žaidėjai pirmavo jau 15 taškų skirtumu - (64:49).

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes žalgiriečių persvarą išaugo iki 16-os taškų (76:60) ir atrodė, kad šiose rungtynėse jau viskas aišku. Tačiau su tuo nenorėjo sutikti šeimininkai, kurie laimėjo atkarpą 10:0 ir, likus žaisti pusantros minutės, sumažino skirtumą iki šešių taškų - 70:76.

Tačiau per likusį rungtynių laiką iniciatyvą į savo rankas jau perėmė M. Popovičius, pelnęs šešis iš septynių paskutinių svečių taškų, ir nulėmė susitikimo baigtį.

Ketvirtadienio ULEB Eurolygos A grupės mačo Liublijanoje statistika:
"Union Olimpija"     -        Kauno "Žalgiris"             74:83
(9:18, 21:16, 12:15, 32:34)
komandų taiklumas:
2 tšk.      24/55 (44 proc.)  21/32 (66 proc.)
3 tšk.       4/14 (29)         7/27 (26)
baudos      14/17 (82)        20/34 (59)
atkovoti kamuoliai  35        32
perimti kamuoliai   10        10
klaidos             20        15
rezult. perdavimai  11        10
blokuoti metimai     1         1

Kitas ULEB Eurolygos A grupės turnyro rungtynes Kauno "Žalgirio" krepšininkai sausio 17 dieną namuose žais su Ramūno Šiškausko Maskvos CSKA (Rusija) klubu, kuriam svečiuose pralaimėjo 70:78.