„Žalgirio“ biudžeto deficitas – daugmaž 1,3 mln. eurų

Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas spaudos konferencijoje apžvelgė 2020–2021 m. sezoną bei klubo finansinę situaciją, praėjusio sezono inovacijas ir artėjantį sezoną.

Kauniečiai Eurolygos sezone iškovojo 17 pergalių ir patyrė lygiai tiek pat pralaimėjimų. Pergalių skaičius atrodo neblogas, tačiau „Žalgiris“ į atkrintamųjų traukinį jau praėjusiame sezone neįšoko.

„Žalgiris“ sezono pradžioje kauniečiai, tikėdamiesi, kad pandemija nebesmogs taip stipriai, planavo vienokį biudžetą, tačiau sezono eigoje teko keisti savo planus, tačiau buvo ir vietų, kuriose pajamos buvo tokios, kur ir planuotos.

„Pradžiai situacija atrodė labai optimistinė ir atrodė, kad pradėsime žaisti su žiūrovais. Kalbant apie pajamas iš bilietų, sumažinome planuojamas pajamas iš 3,2 mln. į 2,6  mln. Eur. dėl pandemijos. Šito sezono faktas – 7,3 mln. pajamų. Rėmėjų geranoriškumu ir administracijos pagalba – rėmėjų pajamos padidėjo. Transliacijų prasme viskas buvo kaip ir planuota. Didžiausia netektis bilietai“, – sakė Paulius Motiejūnas.

Apžvelgdamas sezoną, P. Motiejūnas pranešė deficitą, su kuriuo sezoną baigė „Žalgiris“.

„Jeigu apžvelgiant sezoną – norėjome parodyti su kokiu deficitu jį pabaigėme. Pajamų buvo 7,3 mln., 0,5 mln. buvo iš sukauptų sezonų, kur viršijome savo lūkesčius anksčiau. Išleidome 9,1 mln. Eur., tad deficitas yra 1,3 mln. Eur. Noriu pabrėžti, kad su žaidėjais ir treneriais esame pilnai atsiskaitę ir jiems skolų neturime. Apie 1 mln. Eur. yra nesumokėti mokesčiai. Tarsimės, kad mokesčius sumokėtume per penkerių metų laikotarpį , – apie finansinę situaciją komandoje kalbėjo „Žalgirio“ direktorius.

Kiekviena komanda turėjo prisitaikyti prie pandemijos. „Žalgiris“ dėjo didelį žingsnį, turėdami „Žalgiris Insider“ platformą ir virtualius bilietus. Apie naujoves teigiamai atsiliepė ir „Žalgirio“ direktorius.

„Alternatyvos, kurios buvo pasiūlytos – virtualūs bilietai, kurie ypač pasiteisino pradžioje, žiūrovų atvaizdai. Manau, kaip ir dauguma klubų, pasinaudojome situacija. Kaip ir visi – galvojome apie tai, kaip pasiekti žiūrovus virtualioje erdvėje. Startavo „Žalgiris Insider“, kur kiekvienas prenumeratorius gauna papildomą informaciją. Platforma turi apie 850 narių. Kitą sezoną iš šios platformos planuojame surinkti apie 200 tūkst. Eur pajamų“, – apie inovacijas kalbėjo Motiejūnas.

REKLAMA

Kalbėdamas apie ateinantį sezoną P. Motiejūnas sakė, kad yra daugiau klaustukų nei atsakymų.

„Kol kas nevykdome abonementų prekybos, nes yra daug neaiškumų dėl COVID-19. Ar ateis dar viena banga, ar ne. Tikimės, kad vakcinacija veiks sėkmingai ir tikimės, kad rugpjūtį, rugsėjo pradžioje startuoti su abonementais. Toks mūsų tikslas. Biudžetą skaičiuojame numatydami 2000 žiūrovų vidurkį. Nenorime vėl rizikuoti apie sėkmingus pardavimus ir ribojimų nebuvimą“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Kalbėdamas apie preliminarų komandos biudžetą, P. Motiejūnas paminėjo tikslius skaičius.

„Darome saugesnį variantą. Kalbant apie komandą – dabartinis biudžeto projektas nėra įkvepiantis. Tai yra netoli 7 mln. Eur, bet mūsų ambicijos tikrai nesikeičia. Ieškome būdų padidinti biudžetą tam, kad turėtume konkurencingą komandą ir pretenduotume tarp aštuonių stipriausių komandų“ – apie biudžeto formavimą kalbėjo P. Motiejūnas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų