25
„Žalgiris“ – „Pyunik“ mačo momentai. (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

UEFA Konferencijų lygoje pagaliau pirmuosius įvarčius pelnė ir pirmąją pergalę grupių etape iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, kuris ketvirtadienio vakarą namuose 2:1 (2:0) pranoko Jerevano „Pyunik“ klubą iš Armėnijos.

25

Prieš savaitę varžovams žalgiriečiai svečiuose buvo nusileidę 0:2. Vilniečiai H grupėje dabar turi keturis taškus ir išsaugojo gerus šansus patekti į kitą turnyro etapą.

Beje, už šią istorinę, pirmąją pergalę Konferencijų lygos grupių etape žalgiriečiams atiteks UEFA premija, siekianti 500 tūkst. eurų.

Vilniečiai aktyviau nei varžovai iš Armėnijos pradėjo šio vakarą mačą LFF stadione.

Ir tas gana aktyvus žaidimas greitai davė vaisių, kai 22-ąją minutę Fabienas Ourega puikiu technišku smūgiu, sulaukęs perdavimo baudos aikštelėje, pasiuntė kamuolį į „Pyunik“ vartus.

Varžovai gana pavojingai pabandydavo kontratakuoti ir vos kelis kartus neužklupo žalgiriečių, kai šie pavojingai suklysdavo.

Vis dėlto netrukus „Žalgiris“ varžovams smeigė antrąjį dūrį.

42-ąją minutę M.Oyewusi puikiai pakovojo dėl kamuolio, galva jį numetė Renanui Oliveirai, kuris puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų į kairįjį apatinį vartų kampą padvigubino žalgiriečių persvarą.

Po pertraukos žalgiriečiai vėl aktyviai žaidė ir dar kelis kartus pavojingai grasino varžovų vartams bei kartą pataikė į skersinį.

„Pyunik“ irgi bandė kurti atakas, bet dažnai trūko kokybės. Vis dėlto kelis sykius jiems gana pavojingai atakuojant iš už baudos aikštelės ribų padirbėti turėjo vilniečių vartininkas Edvinas Gertmonas.

Galiausiai varžovams pavyko pasižymėti, kai 77-ąją minutę 11 m baudinį realizavo Aras Ozbilizas.

Bet tai buvo viskas, ką svečiams pavyko padaryti. Per likusį laiką „Žalgiris“ dar turėjo puikių progų įmušti ir trečiąjį įvartį.

Galiausiai vilniečiai išsaugojo pergalingą persvarą ir šventė pergalę 2:1.

„Žalgiris“ į varžovų vartus smūgiavo iš viso 18 kartų, kai armėnai atliko 12 smūgių. Į vartų plotą žalgiriečiai pataikė devynis kartus, svečiai tik tris.

Kamuolio kontrolė praktiškai lygi (51 ir 49 proc.).

Kitas rungtynes Konferencijų lygoje „Žalgiris“ žais po dviejų savaičių, kai spalio 27-ąją išvykoje grumsis su „Basel“.