Niujorke (JAV) startavo prestižinio „US Open“ jaunių (iki 18 metų) teniso turnyro kvalifikacijos kovos, kuriose dalyvauja ir 16-metis lietuvis Vilius Gaubas.

42-ą vietą ITF jaunių reitinge užimantis lietuvis pirmajame rate penktadienį 6:3, 6:4 nugalėjo 18-metį amerikietį Azumą Visayą (ITF jaunių-90). V.Gaubas antraisiais padavimais laimėjo 53 proc. įžaistų kamuoliukų (A.Visaya – 28 proc.) ir realizavo 4 iš 8 turėtų „break pointų“ (A.Visaya – 1 iš 1).

Šeštadienį lemiamoje kovoje dėl vietos pagrindiniame etape V.Gaubas susitiks su 18-mečiu portugalu Migueliu Gomesu (ITF jaunių-63). Portugalas taip pat patenka į ITF vyrų reitingą, kuriame yra 2409-as.

Pagrindiniame etape turėtų žaisti 17-metis Edas Butvilas (ITF jaunių-25), kuriam dėl aukšto reitingo nereikėjo dalyvauti kvalifikacijoje. E.Butvilas šiemet tapo Vimbldono jaunių dvejetų čempionu.

Sportas.lt primena, kad 2007 m. „US Open“ jaunių vienetų turnyre triumfavo Ričardas Berankis.