Vienoje šalčiausių visų laikų „Formulės 1“ kvalifikacijų – Botto pergalė

Šeštadienį „Nurburgring“ trasoje (Vokietija) vyko 11-ojo „Formulės 1“ sezono etapo – Eifelio GP – kvalifikacija.

Pirmą kartą nuo 2013 m. „Formulės 1“ karavaną priėmusi „Nurburgring“ trasa pilotus pasitiko atšiauriu oru. Kvalifikacijos metu oro temperatūra tesiekė 10 laipsnių šilumos, o trasos temperatūra – 19 laipsnių.

Permainingą kvalifikaciją laimėjo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“), paskutiniu bandymu nuvažiavęs geriausią ratą – 1 min. 25.269 sek. Antra vieta šį kartą tenkinosi britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“, 1:25.525), o trečias buvo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Beje, olandas lyderiavo po pirmųjų bandymų paskutinėje kvalifikacijos dalyje.

Šį kartą sėkmingai pasirodė ir „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas. Jis užėmė 4-ą vietą (1:26.035), nežymiai aplenkęs tailandietį Alexanderį Alboną („Red Bull“, 1:26.047).

Paskutinę akimirką prie „Racing Point“ bolido sėdo vokietis Nico Hulkenbergas. Jis pakeitė prastai pasijutusį kanadietį Lance‘ą Strollą. Tiesa, startuoti kvalifikacijoje be praktikos vokiečiui buvo sudėtinga ir jis liko 20-as (1:28.021).

Šeštas kvalifikacijoje Danielis Ricciardo, septintas liko Estebanas Oconas, aštuntas –Lando Norrisas, devintas – Sergio Perezas, dešimtas – Carlosas Sainzas. Kitas „Ferrari“ atstovas Sebastianas Vettelis startuos vos vienuoliktas rytojaus lenktynėse.

Po 10 etapų čempionate pirmauja L.Hamiltonas (205), lenkiantis V.Bottą (161) ir M.Verstappeną (128). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (366), „Red Bull“ (192) ir „McLaren“ (106).

Eifelio GP lenktynės prasidės sekmadienį 15.10 val. Lietuvos laiku.