Be trijų starto penketo žaidėjų į aikštę žengęs Kauno „Žalgiris“ (0/5) liko vienintele pergalės vis dar neturinčia Eurolygos komanda. Jure Zdovco auklėtiniai išvaistė 16 taškų pranašumą ir krito prieš Miuncheno „Bayern“ (1/4).

„Žalgiris“ varžovams nusileido 73:75 ( 24:13, 15:14, 16:25, 18:23).

Kauniečiai žaidė be Joffrey Lauvergne’o, Janio Strelnieko ir Emmanuelio Mudiay. Jure Zdovcas savo dispozijoje turėjo vos 10 žaisti pasirengusių žaidėjų, o iš jų Paulius Jankūnas ir Karolis Lukošiūnas žaidė vos po 7 minutes.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo Lukas Lekavičius, pelnęs 17 taškų, o naudingiausiai – dvigubą dublį surinkęs Joshas Nebo. Amerikietis per 27 minutes pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 13 kamuolių, blokavo du metimus ir surinko 21 naudingumo balą. Centras 10 kamuolių buvo sugriebęs dar per pirmus du kėlinius.

Po 11 taškų pridėjo Mantas Kalnietis (6 rez. perd., 3/4 trit.) ir Nielsas Giffey (7 atk. kam.). Dar vieną sėkmingą pasirodymą surengė ir jaunasis Marekas Blaževičius, kuris per beveik 12 minučių pelnė 8 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

Energingai ir kovingai startavęs „Žalgiris“ netruko susikrauti dviženklį pranašumą, kuris antrame kėlinyje pasiekė 16 taškų ribą.

Tirpinti deficitą „Bayern“ ėmėsi iš karto po pertraukos, o sužaidus beveik 30 minučių rezultatas pirmą kartą tapo lygus, bet neilgam – M. Kalnietis smeigė trečią savo tritaškį ir prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ turėjo trijų taškų pranašumą.

Ketvirto kėlinio viduryje, po kiek daugiau nei trisdešimties minučių pertraukos, „Bayern“ išsiveržė į priekį po Darruno Hilliardo tritaškio.

„Žalgiris“ daugiau nei tris minutes taškus rinko tik baudų metimais – jų pelnė 8 ir likus žaisti dvi minutes rezultatas buvo lygus 70:70.

Prasidėjus paskutinei minutei DeShaunas Thomasas pelnė keturis taškus iš eilės, L. Lekavičius realizavo tik vieną baudą iš dviejų ir „Žalgiris“ atsiliko 71:74. Po minutės pertraukėlės M. Kalnietis prametė tritaškį, bet dvi baudas prametęs Othello Hunteris suteikė vilties „Žalgiriui“.

L. Lekavičius šį kartą mesdamas baudas neklydo ir ekipas teskyrė taškas, bet buvo likusios vos 6 sekundės. V. Lučičius buvo pasiųstas mesti baudų – jis realizavo tik pirmąjį metimą, o po antrojo kauniečiai atsikovojo kamuolį, bet laiko atlikti lemiamam metimui jau nebuvo likę.

Kitą savaitę atsidaryti pergalių sąskaitą bus dar sunkiau – laukia dvejos rungtynės išvykoje prieš Tel Avivo „Maccabi“ ir Stambulo „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Joshas Nebo 12 (13 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Nielsas Giffey po 11, Marekas Blaževičius 8 (8 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 6 (0/3 dvit., 2/6 trit.), Edgaras Ulanovas 5, Artūras Milaknis 3, Paulius Jankūnas ir Karolis Lukošiūnas po 0.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 17, DeShaunas Thomasas 15, Darrunas Hilliardas 14, Corey Waldenas 11.