0
TV3

Sensacija Kaune neįvyko. Čempionių titulą ginančios Kauno „VIČI-Aistės“ penktosiose didžiojo finalo rungtynėse nepaliko jokių vilčių Vilniaus „Kibirkščiai-Tichei-IKI“. Įveikusios sostinės komandą rezultatu 94:65 (25:17, 18:13, 31:15, 20:20), „VIČI-Aistės“ laimėjo finalo seriją 3:2 ir 15 kartą iškovojo LMKL čempionato aukso medalius.

Spurtavusios rungtynių pradžioje „VIČI-Aistės“ pelnė sausus 9 taškus ir pirmavo 9:4. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, po Vitos Kuktienės dvitaškio persvara tapo dviženkle, o Rimai Valentienei pataikius tritaškį atitrūko 11 taškų pranašumu - 25:14. Per likusį laiką Sakellie Daniels atsakė tolimu metimu bei pridėjo baudą ir sumažino komandos atsilikimą iki 7 taškų.

Tris pirmojo kėlinuko minutes „Kibirkštis-Tichė-IKI“ strigo kauniečių gynyboje. Aija Putnina užbaigė dvi aikštelės šeimininkių atakas, o „VIČI-Aisčių“ pranašumas išaugo iki 14 taškų. Nemalonumai vilnietėms nesibaigė, trečiąją pražangą gavus Gintarei Petronytei. Po Courtnay Pilypaitis tritaškio komandas skyrė 16 taškų (43:27). Prieš pat didžiąją pertrauką tolimu metimu komandos deficitą sumažino Kristine Vengrytė.

Trečiajame kėlinuke „Kibirkšties-Tichės-IKI“ pasipriešinimo nebeliko. Po Aijos Putinos tritaškio „VIČI-Aisčių“ persvara trečiąją minutę perkopė 20 taškų ribą. Ketvirčio viduryje Kauno komanda dar kartą spurtavo ir laimėjo atkarpą 8:0, o skirtumas padidėjo iki 27 taškų - 63:36.

Per paskutines 10 minučių abi komandos laukė rungtynių pabaigos. Po Vaidos Sipavičiūtės 5 iš eilės taškų skirtumas išaugo iki 34 taškų - 81:47. Rungtynių pabaigoje vilnietėms buvo pavykę šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau per paskutinę minutę taškus rinko tik „VIČI-Aistės“.

„VIČI-Aistėms“ V. Kuktienė pelnė 17, A. Kemežys - 16, V. Sipavičiūtė - 13 taškų.

„Kibirkščiai-Tichei-IKI“ K. Vengrytė surinko 18, L. Rickevičiūtė pridėjo 12 taškų.

Tadas Stankevičius: „VIČI-Aistės“ šiai dienai yra tikrai stipresnės - nieko nepadarysi. Galime džiaugtis, kad kažkiek įėjome į LMKL istoriją, nes rezultato 3:2 finalo serijoje dar niekada nebuvo. Žinoma, po pralaimėjimo didžiuotis tuo nereikėtų, bet žiūrint į visą šio sezono finalo istoriją - tikrai taip."

Mantas Šernius: „Kaip matėte, nebuvo lengva. Ta paskutinė pergalė yra pati džiaugsmingiausia, nes daug smagiau laimėti tokią seriją, nei sausu rezultatu. Ačiū varžovėms už tas mums suteiktas pamokas. Dėl tokios serijos išlošė tik žiūrovai. Ačiū už tai vilnietėms. Taip pat ačiū sirgaliams, kurie mus palaikė visą sezoną. Mums žaisti namuose yra daug lengviau, nes čia treniruojamės. Sezonas buvo ilgas, jame daug kartų kilome, ir daug kartų kritome, žaidėme Eurolygoje, LMKL ir BWBL lygose, LKF taurėse, tokį krūvi atlaikyti buvo labai nelengva.“