27
E. Ulanovas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kritišku momentu veteranų trauktas Kauno „Žalgiris“ (7/19) panaikino dviženklį deficitą, tačiau patyrė dar vieną pralaimėjimą Eurolygoje – šį kartą prieš kitą turnyro autsaiderę Vilerbano ASVEL (8/18).

27

„Žalgiris“ namie varžovams nusileido 68:72 (17:15, 15:18, 15:16, 21:23). ASVEL su šia pergale nutraukė aštuonių pralaimėjimų seriją turnyre.

Trečio kėlinio pradžioje ASVEL buvo pavojingai nutolusi – spurtavo 14:3 ir pirmą kartą šiame mače susikrovė dviženklį pranašumą.

Vis tik tada prabilo „Žalgirio“ veteranai – Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas kartu pelnė 16 iš eilės kauniečių taškų ir sugrąžino komandą į rungtynes.

Milaknis vienas surinko 11 taškų iš eilės, smeigdamas tris tritaškius. Netrukus iš jo estafetę perėmė Paulius Jankūnas – jis pakėlė areną ant kojų po triuškinančio dėjimo, o netrukus pridėjo ir tolimą metimą, po kurio jau „Žalgiris“ buvo priekyje 50:49.

Po geros L. Lekavičiaus atkarpos ir E. Ulanovo tritaškio kauniečiai pirmavo 60:57, bet tada Ellie Okobo tolimų metimų pakylėti svečiai spurtavo 8:0 ir vėl pavojingai nutolo.

T. Cavanaugh po minutės pertraukėlės smeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki dviejų taškų, bet užsikūręs E. Okobo atsakė tuo pačiu.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei kauniečiai turėjo 7 taškų deficitą, bet L. Lekavičius realizavo baudos metimus, vėliau perėmė kamuolį, o T. Cavanaugh įsmeigė dar tritaškį ir likus žaisti 17 sek. pavyko priartėti iki 68:70.

Vis tik prie baudų metimo linijos pasiųstas D. Lighty neklydo, o „Žalgiriui“ užpulti nebepavyko.

„Žalgiris“ šiame mače niekaip nesustabdė jaunojo ASVEL talento, kuriam piešiama NBA žvaigždės ateitis – 18-metis Victoras Wembanyama fiksavo karjeros rekordus Eurolygoje. Jis pelnė 14 taškų (6/7 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 5 metimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Sunkiai sekėsi tvarkytis ir su ASVEL lyderiais – E. Okobo atseikėjo 21, Chrisas Jonesas 16 taškų. „Žalgirio“ gretose išsiskyrė 15 taškų pelnęs E. Ulanovas.

Šį mačą stebėjo ir Maskvos CSKA palikęs buvęs žalgirietis Marius Grigonis.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15, A. Milaknis 11, L. Lekavičius ir P. Jankūnas po 10, T. Cavanaugh 8, N. Giffey 5, J. Nebo 4, K. Lukošiūnas 3, J. Lauvergne’as 2, T. Websteris, M. Blaževičius ir J. Strelniekas po 0.

ASVEL: E. Okobo 21, Ch. Jonesas 16, V. Wembanyama 14.