12
Sakartvelas – Venesuela (nuotr. FIBA)

Paskutiniąją pirmojo grupių etapo dieną pasaulio krepšinio čempionate Sakartvelo rinktinė stojo į akistatą prieš Venesuelos krepšininkus. Rinktinių susitikime per daug intrigos nebuvo ir kartvelai (2/1) 70:59 (24:19; 4:18; 17:21; 11:15)  nugalėjo neįtikėtinai nerezultatyviai antrąjį kėlinį sužaidusią Venesuelą (0/3).

12

Venesueliečiai atlaikė tik kėlinį. Antrajame ketvirtyje Pietų Amerikos atstovų metimai itin dažnai skriejo pro šalį, o surinkti vos keturi taškai lėmė triuškinantį atsilikimą – 23:42.

Po ilgosios skirtumas tarp komandų nustojo augti, nes venesueliečiai pradėjo aktyviau dirbti puolime. Galiausiai lemiamame kėlinyje problemos kamavo ir kartvelus, tačiau jiems pavyko išlaikyti 11 taškų persvarą iki pat rungtynių pabaigos.

Sakartvelo rinktinė: Tornike Shengelia 25 (8/12 dvit.), Goga Bitadze 11 (11 atk. kam.), Rati Adronikashvili 9, Duda Sanadze 9, Kakhaberas Jintcharadze 4 (9 atk. kam.), Giorgi Shermadini 4, Thadas Mcfaddenas 3.

Venesuelos rinktinė: Nestoras Colmenaresas 16 (7/12 dvit., 12 atk. kam., 4 rez. perd.), Jose Materanas 12, Heissleras Guillentas 10 (7 rez. perd.), Davidas Cubillanas 9, Yohanneras Sifontesas 3, Jhornanas Zamora 3 (5 atk. kam.), Pedro Chourio 2.

Ši pergalė garantavo Sakartvelui vietą kitame etape – jie nenukris žemiau antrosios vietos grupėje.

Primename, jog kitame etape kartvelų laukia rimti iššūkiai – į medalius pretenduojančios Vokietijos (3/0) ir Australijos (2/1) rinktinės.

Sakartvelas iki šių rungtynių savo sąskaitoje turėjo vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą. Dar pirmose rungtynėse kartvelai 85:60 nugalėjo Žaliojo Kyšulio salas, tačiau vėliau 67:88 nepavijo Luka Dončičiaus vedamų slovėnų.

Tuo tarpu Venesuela abejas prieš tai buvusias rungtynes pralaimėjo. Pirmose rungtynėse pastarieji 85:100 neatsilaikė prieš slovėnus, o vėliau 75:81 nusileido Žaliajam Kyšuliui.

Primename, kad Sakartvelas ir Venesuela žaidžia F grupėje kartu su Slovėnija ir Žaliojo Kyšulio salomis, o galutinės pozicijos šioje grupėje paaiškės tik po slovėnų ir Žaliojo Kyšulio krepšininkų susitikimo.