Vėjų tramdytojas Mantas Funk: nereikia nieko bijoti, tereikia mėgautis gyvenimu

„Buvau paauglys, kai tėtis, kuris jau anksčiau buvo „kaitavęs“, mane išsivežė į Egiptą pakeliauti, - prisimena Mantas. – Ten pamatęs vietinį gulintį po palmę ir siurbčiojantį gėrimą iš kokoso susižavėjau tuo pusiau laisvamanišku gyvenimu. Pagalvojau, kad visai būtų smagu taip gyventi“.

Būtent šios kelionės metu Mantas išbandė jėgos aitvarų sportą. „Užkabino. Tik grįžęs iš Egipto pradėjau planuotis kitą kelionę. Tuo metu man buvo vos aštuoniolika, - pasakojo pašnekovas. – Po dviejų metų vasarą jau leidau Graikijoje“.

Šiuo metu Mantas Funk savo namais vadina Ispaniją – ten gyvena jau keturis metus. „Iki to laiko buvau tarsi be nuolatinės gyvenimo vietos, aplankiau Graikiją, Vietnamą, Braziliją. Tik vėliau kilo mintis, kad man reikia namų, vietos, kuri būtų tarsi mano bazė. Ten dabar yra mano namai“, - sakė vaikinas, įsikūręs vėjų meka vadinamoje Tarifoje.

(62 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vėjų tramdytojas Mantas Funk: nereikia nieko bijoti, tereikia mėgautis gyvenimu

„Nebijojau keliauti, turėjau daug noro tobulėti ir kažką pasiekti, treniruotis. Pasiekiau tai, ko norėjau, nors tam prireikė ne vienerių metų, - sakė 27-erių Mantas. – Keliaudamas po pasaulį sutikau labai daug pozityvių žmonių. Nebuvo laiko bijoti, tereikėjo mėgautis gyvenimu“.

REKLAMA

Paprašytas apibūdinti jausmus, kurie kyla „kaituojant“, Mantas atsiduso. „Pirmas į galvą šaunantis žodis yra „laisvė“. Aplink mane būna tik vanduo bangos ir vėjai, kuriuos bandau pasikinkyti. Vandenyje niekada nesijauti šimtu procentų užtikrintas, kad tau pavyks, - kalbėjo Mantas. – Tas nežinomybės jausmas prideda labai daug žavesio šiam sportui. Mane paviliojo ir sužavėjo gamtos stichijos“.

Kiek vėliau Mantas pasakojo, kad šiame sporte kiekvienas išgyvena pakylimus ir nuopuolius. „Kai tik pradedi mokytis „kaituoti“, tave į priekį veda susižavėjimas. Tuo metu esi „užsivedęs“ ir stengiesi iš visų jėgų, - šypsojosi Mantas. – O tada atslenka tas momentas, kai, atrodo, niekas nesigauna. Nuotaikos ir užsidegimo kreivė iškart smunka žemyn. Vėl mokaisi. O išmokęs vėl „užsidegi“ naujiems nuotykiams“. Nuolat „Up & Down“... Matyt, kaip ir gyvenime – sėkmės kreivė nuolat į viršų nekyla. Norėdamas išmokti džiaugtis, privalai pasiekti ir apačią“.

Pasak Manto Funk, jėgos aitvarų sporto kultūroje negali nežavėti bendruomenė. „Pamenu, kad vieną kartą varžybų šūkis buvo „Kaitioras kaitiorui – ne vilkas“. Ši taisyklė galioja visame pasaulyje – tikri „kaitiorai“ visada vienas kitam padeda“, - pabrėžė pašnekovas.


Rašyti komentarą...
H
Henrikas
2017-03-22 02:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liuks smagiai praleistas laikas Mexico .:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų