Vasarą Lietuvoje laukiamas Brazdeikis – krepšinio rinktinei reikalingas talentas su viena rizika

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas jau artimiausiu metu į kandidatų sąrašą galės įtraukti dar vieną pavardę. NBA šiuo metu rungtyniaujantis Ignas Brazdeikis netrukus savo rankose turėtų laikyti lietuvišką pasą.

I. Brazdeikis gimė Kaune, tačiau kai jam buvo vos treji tėvai išvyko į Kanadą, kur krepšininkas ir užaugo bei įgijo tos šalies pilietybę. 

Vis dėlto 22 metų 198 cm ūgio krepšininkas niekada neslėpė noro kada nors užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius, jeigu tik jam būtų suteikta tokia proga.

Jis yra atstovavęs Kanados jaunimo rinktinei, tačiau nežaidė nacionalinėje vyrų komandoje, nes toks sprendimas jam, pagal FIBA taisykles, būtų užkirtęs kelią kada nors ateityje atstvovauti Lietuvai.

„Jam buvo atkurta pilietybė, nes po sausio pirmos dienos įsigaliojo pakeitimai, pagal kuriuos vaikai, jeigu jie gimė Lietuvos piliečiais ir po to įgijo kitos valstybės pilietybę, jie dabar gali išsaugoti abi pilietybes“, – BNS trečiadienį sakė Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Pirmieji apie grąžintą pilietybę I. Brazdeikiui pranešė portalas basketnews.lt

Ketvirtadienį portalui tv3.lt susisiekus su Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku, šis pasakojo apie dar keletą vykstančių procesų.

„Tai tie procesai dėl paso oficialiai į pabaigą, bet dar reikia keletą namų darbų padaryti. Tiek su FIBA, tiek su Kanados rinktine. Reikia ir paleidžiamjo rašto, kad būtų oficialus pripažinimas, licenzijos davimas, nes jis žaidė už kitą šalį“, – teigė M. Špokas.

Pasak jo, tikslas, kad I. Brazdeikis jau būtų sąraše olimpiados atrankos turnyrui, kuris birželio pabaigoje vyks Kaune.

„Mūsų tikslas, kad atrankoje jau jis būtų kaip kandidatas į rinktinę, legaliai turėtumėme dar vieną kandidatą į komandą“, – tikino M. Špokas.

Kaip tikino Lietuvos krepšinio rinktinės generalinis sekretorius, nors visas procesas nebuvo itin trumpas, tačiau svarbiausias buvo paties I. Brazdeikio tvirtas apsisprendimas.

REKLAMA

„Jeigu jo noro nebūtų tai ir paties proceso nebūtų. Yra buvusių ir daugiau kalbų su kitais žaidėjais, įvairių gandų, kad gal noras žaisti yra, bet kai realiai pradedame kalbėti viskas sustoja. Mūsų tikslas dabar užbaigti likusią dokumentaciją, o jau paskui treneriai spręs apie kvietimą į rinktinę. Mes į tai nesikišame.

Su Ignu kalbėta ne kartą ir jis yra sakęs, kad buvo gavęs kvietimą atstovauti Kanadai, bet atsisakė, nes nori žaisti už Lietuvą. Buvo kalbėta ir su Kanados federacija, kad jie neturi daryti kliūčių ir jie tą suprantą. Tai dar keletas formalumų likę, kuriuos FIBA turime pateikti“, – tikino M. Špokas.

I. Brazdeikio karjera NBA kol kas klostosi gana banguotai. Per dvejus metus NBA krepšininkas sužaidė tik 15 rungtynių, aikštelėje praleisdamas po beveik 7 minutes minutes ir pelnydamas 2,7 taško.

Karjerą jis pradėjo Niujorko „Knicks“ klube, bet vėliau buvo iškeistas į Filadelfijos „76ers“. Tačiau iš ten buvo atleistas ir neseniai papildė Orlando „Magic“ gretas, kur jau spėjo sužaisti keletą mačų, o debiutinis susiklostė labai puikiai.

Krepšininkas mače su Detroito „Pistons“ per 32 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir 4 kartus prasižengė.

I. Brazdeikiui tai buvo susitikimas, kuriame jis pagerino asmeninius NBA žaidimo minučių rekordus, pelnytų taškų ir pakartojo atkovotų kamuolių geriausią pasiekimą.

22 metų puolėjas tarp blaškymosi tarp NBA komandų kurį laiką buvo priverstas žaisti G lygoje. Prieš atvykstant į Orlandą jis ten per mačą vidutiniškai pelnydavo 20,6 taško ir sugriebdavo 9,8 atšokusio kamuolio.

I. Brazdeikio šansai rinktinės sudėtyje

Ar D. Maskoliūnas suteiks šansą I. Brazdeikiui jau artimiausiu metu, kai rinktinė rinksis į trumpą stovyklą ir ruošis olimpinių žaidynių atrankos turnyrui?

REKLAMA

„Sunku pasakyti, nes NBA žaidžiamas vienas krepšinis, bet Europoje jis yra šiek tiek kitoks. Ten jo vienoks vaidmuo, o rinktinėje veikiausiai būtų dar kitoks. Tad įdomu, kaip bus. Aišku, matant, kad NBA jau daugiau ima žaisti, atrodo neblogai, tai rinktinei jis įdomus variantas. Bet tik sakau, neaišku kaip dėl paties europinio krepšinio, kiek I. Brazdeikis sugebėtų greitai prie jo prisitaikyti.

Nes vis vien kiti žaidėjai daugiau mažiau jo ragavę, ar bent jaunimo lygmenyje. Bet jis įdomus žaidėjas ir smalsu, kaip jam sektųsi rinktinėje“, – apie I. Brazdeikio galimą žaidimą Lietuvos vyrų rinktinėje tikino krepšinio treneris Tomas Purlys.

Kaip didelį I. Brazdeikio pliusą T. Purlys išskyrė gerą kovą dėl kamuolių ir universalumą.

„Turi jis nemažai tų pliusų. Bendrą paveikslą iki detalių sunku pasakyti, kai žaidimas nėra labai matomas, bet į rinktinę jis gali patekti. Tokio uiversalaus žaidėjo visada reikia, kuris ir vienas prieš vieną žaistų, gebėtų tvirčiau gintis, kartu ir psichologiškai tvirtas būtų ar pats imtųsi iniciatyvos.

Nors yra ir rizikų, bet, kai žaidėjas rungtyniauja NBA, jį reikėtų kviesti. Aišku, gal kas pateiktų Deivido Sirvydžio atvejį, bet jis dar nelabai pasiruošęs rinktinei, o I. Brazdeikio situacija kiek kitokia. Jis ir NCAA puikiai žaidė, ir G lygoje, dabar rodo neblogą žaidimą NBA. Manau, kad jam bus šansas įrodyti, ką jis gali ir rinktinėje. Spėčiau, kad gali patekti ir į dvyliktuką“, – sakė T. Purlys.

Olimpinių žaidynių atrankos turnyras Kaune vyks birželio 29 – liepos 4 dienomis. Jam ruoštis D. Maskoliūno kariauna turėtų pradėti birželio viduryje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų