Zagrebe (Kroatija) šeštadienį baigėsi pirmasis šio sezono pasaulio irklavimo taurės etapas.

Jame varžėsi ir keturi Lietuvos atstovai. Moterų porinių dviviečių valčių rungtyje favoričių statusą pateisino lietuvės Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė.

Nuo starto iki finišo dominavusios lietuvės triuškinančiu skirtumu laimėjo A finalą (6:50.46 min.) ir pelnė aukso medalius. Antrą vietą ramiai užėmė prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Rivera-Scaramozzino (6:58.12), o trečios buvo vengrės Kitti Horvath ir Eszter Kremer (7:15.23).

Priminsime, kad po ilgos pertraukos į didįjį sportą grįžusi D.Karalienė kartu su M.Valčiukaite šiemet jau tapo Europos vicečempionėmis.

Vyrų vienviečių valčių A finale Saulius Ritter ilgą laiką yrėsi 5-as, vėliau aplenkė tituluotąjį čeką Ondrejų Syneką ir finišavo 4-as (7:02.13 min.).

Nugalėjo vokietis Oliveris Zeidleris (6:49.78), antras buvo norvegas Kjetilas Borchas (6:54.29), o trečias – kroatas Damiras Martinas (6:55.37). B finalą laimėjo Mindaugas Griškonis (6:54.39). Jis galutinėje įskaitoje užėmė 7-ą vietą.

Dėl sekmadienį numatomų prastų oro sąlygų visi finalai buvo atkelti diena anksčiau. Šeštadienį ryte dar vyko pusfinalio plaukimai. S.Ritter pirmąjį pusfinalį baigė antras (6:56.89) ir praleido į priekį tik Čekijos legendą O.Syneką (6:56.38).

M.Griškonis antrajame pusfinalyje liko 6-as (8:15.41).

M.Valčiukaitei ir D.Karalienei dėl vietos finale net nereikėjo kovoti, nes jų klasėje užsiregistravo vos 3 įgulos.