Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o Memfio „Grizzlies“ atkrintamosiose sensacingai startavo pergale – išvykoje 112:109 (17:24, 32:19, 34:31, 29:35) įveikė Jutos „Jazz“.

„Grizzlies“ į atkrintamąsias įšoko kaip aštunta Vakarų konferencijos komanda, o „Jazz“ buvo absoliučiai geriausia visoje NBA. Dabar Memfio ekipa serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.

J. Valančiūnas per 39 minutes pelnė 15 taškų (7/14 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet dukart suklydo ir penkis kartus pažeidė taisykles.

Lietuvis buvo ilgiausiai rungtyniavęs „Grizzlies“ krepšininkas. Jutos komanda vertėsi be savo žvaigždės Donovano Mitchello.

„Jazz“ antrojo kėlinio viduryje bandė atitrūkti ir pirmavo 36:22, bet vos per tris minutes „Grizzlies“ surengė galingą spurtą 17:2 ir išsiveržė į priekį.

Antrame kėlinyje likus žaisti 1 min. 43 sek. Desmondas Bane’as smeigė tolimą metimą, svečiai pirmavo 43:41 ir daugiau šiame mače neatsiliko.

Po pertraukos „Grizzlies“ įgijo dviženklį pranašumą, o prasidėjus ketvirtam kėliniui  atitrūko 92:77.

Drama užvirė mačo pabaigoje – likus dviems minutėms „Grizzlies“ vis dar pirmavo 108:101, tačiau tada Derrickas Favorsas įkrovė iš viršaus su pražanga, o prieš tritaškį metusį Bojaną Bogdanovičių buvo pažeistos taisyklės – po trijų kroato baudos metimų šeimininkai priartėjo iki 107:110.

Netrukus tas pats B. Bogdanovičius perėmė kamuolį iš Ja Moranto ir realizavo dar du baudos metimus – 109:110, likus vos 6,4 sekundės.

Po minutės pertraukėlės Dillonas Brooksas pelnė taškus, o B. Bogdanovičius prametė sudėtingą tritaškį ir „Grizzlies“ galiausiai triumfavo.

„Jazz“: B. Bogdanovičius 29, M. Conley 22 (11 rez. perd.), J. Clarksonas 14, D. Favorsas 12 (11 atk. kam.), J. Inglesas ir R. Gobertas (15 atk. kam.) po 11.

„Grizzlies“: D. Brooksas 31, J. Morantas 26, J. Valančiūnas 15 (13 atk. kam.), K. Andersonas 14.