Naudingiausio „Eurobasket 2011“ žaidėjo taurės pristatyme dalyvavęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas tvirtino, kad laiko pasirengti Europos čempionatui vos vos užteko.

„2004 metais lapkričio mėnesį buvome nuvykę į Taliną su prašymu, kad Lietuvoje norime surengti Europos čempionatą. Tuomet sakėme, kad labai norime turnyro 2007 metais, nes 2009 metai jau buvo pažadėti Lenkijai. Žiūrėdami atgal galime tik konstatuoti faktą, kokie mes buvome naivūs“, – vertino V. Garastas.

LKF prezidentas kalbėjo, kad dabar jau 2011 metai ir organizatoriai kaip tik išėjo į pasirengimo Senojo žemyno pirmenybėms finišo tiesiąją. „Laiko buvo šeši metai – tiek, kiek reikėjo. Palyginus su 1939 metais, kai dalyvavo 8 komandos ir reikėjo pastatyti tik vieną areną, o ji buvo pastatyta per 6 mėnesius, tai simboliškai dabar viskas parengta per šešis metus“, – lygino jis.

Anot V. Garasto kuo toliau, tuo rengti tokius čempionatus sudėtingiau: „FIBA Europe“ reikalavimai nuolat didėja, tiek dėl sporto bazių, tiek dėl lėšų. Mums reikėjo už teisę rengti Europos čempionatą sumokėti 3 mln. eurų, tai Slovėnija dabar mokės 6,5 mln. eurų.“

Pasak LKF vadovo, teisę organizuoti Europos čempionatą Lietuva gavo pačiu laiku. „Manau, kad tai bus aukšto lygio turnyras, nes visų šalių sudėtys labai stiprios. Suvažiuos geriausi žaidėjai, todėl bus labai įdomu, – komentavo V. Garastas. – Tai didžiulis įvykis Lietuvos ir Europos sportinimame gyvenime. Pirmą kartą Europos čempionatas rengiamas dalyvaujant 24 šalims.“


Rašyti komentarą...
g
gaila
2011-08-25 23:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik kad musiskiai pazais panevezy ir daugiau ju nei viename mieste nebematysim
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų