22
Usainas Boltas (nuotr. SCANPIX)

Usainas Boltas perrašė olimpinių žaidynių istoriją ir baigė olimpinę karjerą. Bėgikas su Jamaikos komanda laimėjo 4x100 metrų rungtį.

22

Ši pergalė istorinė yra todėl, kad jamaikietis padarė tai, ko dar niekam nėra pavykę: trijose olimpinėse žaidynėse iš eilės laimėjo 100, 200 ir 4x100 metrų bėgimų aukso medalius.

Kartu su Asafa Powellu, Yohanu Blake`u ir Nickeliu Ashmeade, U. Boltas 4x100 metrų distanciją įveikė per 37,27 sek.

Japonija pateikė staigmeną ir iškovojo sidabrą, JAV komanda buvo diskvalifikuota dėl per anksti perduotos lazdelės, o bronza pasipuošė Kanados sportininkai.

„Štai taip. Aš esu šauniausias“, – po finišo kalbėjo U. Boltas, vienas iš garsiausių visų laikų olimpiečių.

Dar vasarį jamaikietis paskelbė, kad šios Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės jam bus paskutinės. Kai Tokijuje vyks 2020-ųjų olimpiada, bėgikui jau būtų 34-ri.

„Aš šiandien ilgai nemiegosiu ir pasilinksminsiu. Tada, kai pradėjau karjerą, nemaniau, kad viskas gali taip susiklostyti“, – džiaugsmu tryško sportininkas.

Yohanas Blake`as, kuris taip pat dalyvavo 4x100 metrų bėgime kartu su U. Boltu, sakė, kad bandys įkalbėti tautietį karjeros dar nebaigti: „Usainas turi būti nemirtingas. Jis toks ir yra. Aš jį įtikinsiu grįžti 2020-ųjų olimpiadai.“