naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“ rengiasi namų Eurolygos rungtynėms prieš Belgrado „Crvena Zvezda“. Šis mačas ypatingas bus ne tik dėl pastarųjų metų susikirtimų su serbais – apie karjeros pabaigą paskelbusiam Mantui Kalniečiui tai bus paskutinis namų mačas Eurolygoje.

Kauno „Žalgiris“ rengiasi namų Eurolygos rungtynėms prieš Belgrado „Crvena Zvezda“. Šis mačas ypatingas bus ne tik dėl pastarųjų metų susikirtimų su serbais – apie karjeros pabaigą paskelbusiam Mantui Kalniečiui tai bus paskutinis namų mačas Eurolygoje.

REKLAMA

Prieš rungtynes „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis apžvelgė laukiančius iššūkius, M.Kalniečio atsisveikinimą bei varžovus lydinčias istorijas. „Laukia svarbios rungtynės, turnyro lentelės kaimynai, varžovai savo stiliumi kažkiek panašūs į mus, daug vietinių žaidėjų, žaidžia gana agresyviai, gana gerai ginasi, su stipriais, išreikštais legionieriais. Laukia sunkios ir svarbios rungtynės. Tikiuosi, kad užbaigsime gražiai šį penktadienį“, – teigė strategas.

– Mantas Kalnietis paskelbė apie karjeros pabaigą sausio pabaigoje. Kaip tai buvo priimta komandos viduje?

– Buvo netikėta žinia. Kažkiek loginio paaiškinimo yra ir iš jo paties, ir iš visų. Jis turi ir „planą B“, ką pradėti po žaidėjo karjeros. Krepšininkams tai nėra lengva ir jis priėmė tą sprendimą. Mes tai palaikome ir gerbiame.

REKLAMA

– Paulius Jankūnas su „Žalgirio“ arena Eurolygoje taip pat atsisveikino rungtynėmis prieš „Crvena Zvezda“ bei padėjo nukalti pergalę. Galima rytoj tikėtis panašaus emocinio sprogimo?

REKLAMA

– Galiu pasakyti, kad Mantas bus registruotas rungtynėms, bus dvyliktuke ir žiūrėsime.

– Jis teigė nenutolsiantis nuo komandos, tad nuostolio rūbinėje nebus?

– Negaliu pasakyti, Mantas buvo svarbus, tikiuosi, kad užpildysime šitą jo spragą. Jis kažkiek dar su mumis bus, dalyvaus kažkiek pasyviau ir gal net važiuos į rungtynes, bet jau tik kaip palaikantis asmuo. Siūlome ateiti Mantą pagerbti ir 29-ąją dieną, kai žaisime prieš Jonavos komandą.

REKLAMA

– Kada pats sužinojote šią žinią?

– Man atrodo, kad ta žinia atėjo po naujokų įsigijimo. Aš tai sužinojau keliomis dienomis anksčiau nei jūs.

– Per savo karjerą esate sutikęs daug krepšininkų, kurie taip komandos tikslus iškeltų virš asmeninių?

– Šiaip tai Mantas pasielgė labai vyriškai ir priėmė tą sprendimą, populiarų ar ne. Jis elgiasi labai garbingai, tokio statuso, tokio kalibro žaidėjas, ir man kartais buvo sunku laikyti jį ant suolo, bet jis nekėlė kažkokių papildomų intrigų, ką galėjo daryti su savo patirtimi ir svoriu, jis išliko garbingas. Manau, kad tai dar prideda prie to, koks jis yra geras ir garbingas žaidėjas.

REKLAMA
REKLAMA

– Pagaliau gavote kelias laisvesnes dienas treniruotėms su naujokais. Ką pavyko nuveikti?

– Pavyko gana neblogai padirbėti, nes darbo buvo, treniruočių mažai, daug rungtynių. Stengiamės išnaudoti šias dienas darbingai, ir komandą įvesti į gerą formą, ir naujokus labiau įvesti į komandą. Gana neblogai padirbėjome ir gerų ženklų yra. Kai gerai dirbame treniruotėse, tada dažniausiai gerai ir žaidžiame.

– Prieš „Crvena Zvezda“ žaidėte vos prieš mėnesį. Ar varžovai per tą laiką kažkuo žymiai pasikeitė?

REKLAMA

– Kažkiek pasikeitė, bet pagrinde išliko tas pats. Jie, taip pat kaip ir mes, turėjo nedidelių netekčių ir su jomis labai gerai susitvarkė bei toliau skynė pergales, žaidžia gana kietai. Reikia pripažinti, kad trenerio pakeitimas jiems išėjo į naudą. Bus kažkas panašaus, manau, vėl bus sunkios, atkaklios rungtynės, dvi kovingos komandos žais ir, tikiuosi, mūsų komanda išeis nugalėtoja.  

– Didelį ažiotažą sukėlė Facundo Campazzo atvykimas į Belgradą ir kampanija „FreeFacu“. Kaip žvelgiate į visą šią situaciją?

REKLAMA

– Čia yra Eurolygos sprendimas. Jei žiūrint iš trenerio ar žaidėjo pusės, pats esu buvęs tokiose situacijose savo karjeroje, kai buvęs klubas neišmoka atlyginimo. Aš manau, kad finansiniai reikalai turi būti sutvarkyti ir skaidrūs.

– „Crvena Zvezda“ prezidentas teigė turėjęs susitarimą ir su Achille Polonara, o pas jus italas esą atvyko tik dėl draudimo serbams registruoti žaidėjus. Gal galite patvirtinti ar paneigti šį teiginį?

– Manau, kad teisybės yra, tuo labiau, kad treneris Ivanovičius treniravo Achille Vitorijoje, kai jam neblogai sekėsi žaisti. Tikrai galvoju, kad Achille rinkosi tarp mūsų ir tarp jų bei jie buvo vieni pagrindinių kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA

– Filipas Petruševas pademonstravo ilgai lauktą proveržį Eurolygoje? Ar tikrai jis toks nesulaikomas ar tiesiog trūkumai „Crvena Zvezda“ priekinėje linijoje?

– Jis labai gerai išnaudoja situaciją, kadangi nėra Hassano Martino, tad tiek jis, tiek Mitrovičius labai gerai išnaudoja situaciją. Jų priekinė linija tapo labai mobilia. Petruševas yra labai svarbus, keliose pastarosiose rungtynėse jo vidurkis yra 20 taškų, didelis pasikeitimas, bet didžiausias variklis vis tiek yra jų mažiukai, Vildoza ir Nedovičius, tas pats Dobričius ir Markovičius. Jie užkuria visą tą ritmą, yra varikliukai, jei dar prisijungs Campazzo, bus super gynėjų grandis. 

REKLAMA

– Tarpusavio rungtynėse daugiausia problemų ir buvo su N.Nedovičiumi bei L.Vildoza. Yra naujų idėjų jų stabdymui?

– Yra. Be abejo, reaguojame į praeitas rungtynes ir stengsimės padaryti išvadas.

– Šimtu procentų sutinkate su organizuojama palaikymo Ukrainai akcija ar įžvelgiate tam tikrą serbų provokavimą?

– Aš nenorėčiau, kad būtų provokacijos, norėčiau, kad pirmoje vietoje būtų krepšinis. Galima palaikyti ir iš mūsų pusės Ukrainą, galima tai daryti ir prieš, ir po rungtynių, nenorėčiau, kad vėl būtų kažkokios provokacijos prieš serbus, kaip praeitą kartą buvo ištrauktos NATO vėliavos ir panašiai. Aš esu už grąžų krepšinį. Pirmoje vietoje rungtynėse turėtų būti „Žalgiris“ ir krepšinis. Labai palaikau Ukrainą, bet norėčiau tai daryti prieš ar po rungtynių, o ne per jas. 

REKLAMA

– Bilietai į finalo ketvertą Kaune buvo tiesiog iššluoti. Nustebino toks susidomėjimas? 

– Nustebino, jei atvirai. Pats irgi norėjau įsigyti papildomų bilietų, nelabai sekėsi, turbūt kaip ir jums, nes visi buvo išgraibstyti. Ažiotažas didelis. Tikiuosi, kad dar pavyks ir pasiseks kažkaip gauti tų bilietų. Be abejo, slaptai tikimės, kad ir kaip komanda pateksime.

– Trečdalis bilietų lietuviams jums atrodo kaip tikslingas skaičius?

– Nežinau, nesigilinau į tai, žinau tik tai, kad bilietai labai greitai dingo. 

– Kokia yra žaidėjų sveikata prieš rungtynes?

– Rimčiau nei tikėjomės persirgo Dovis Giedraitis, jis pradėjo treniruotis, bet artėjančiose rungtynėse dar nežais. Su kitais daugmaž viskas yra aišku ir visi turėtų žaisti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų