Šiandien atsakomosiose UEFA Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėse Lietuvos čempionas Kaunas FBK „Kaunas“ dar kartą įveikė „Santo Coloma“ ekipą, atvykusią iš mažiau nei 70 tūkstančių gyventojų turinčios nykštukinės Andoros karalystės, ir prasimušė į antrąjį raundą.

Pirmojoje akistatoje išvykoje kauniečiai buvo pranašesni visa galva ir iš Pirėnų kalnų apsuptyje išsidėsčiusios Andoros namo parsivežė įtikinamą persvarą 4:1, tad savo tvirtovėje lietuviams beliko atlikti tik formalumus. Tą FBK „Kaunas“ futbolininkai ir padarė Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione iškovodami pergalę rezultatu 3:1 (2:1).

Lietuvos pirmenybių lyderiai atvykėlius iš Andoros pasitiko nesvetingai ir darbo ėmėsi jau nuo pirmųjų mačo minučių bei nieko nelaukę užspaudė varžovus jų pačių aikštės pusėje. Jau 15 minutę kauniečiai gavo teisę mušti 11 metrų baudinį. Atsakomybės prisiėmusio Lino Pilibaičio koja sudrebėjo ir jo smūgį atrėmė „Santo Coloma“ vartų sargas. Tiesa, saugas pirmas suskubo prie atšokusio kamuolio ir antru mėginimu pasiuntė jį į tinką – 1:0.

It iš pypkės pradėję rungtynes dar po 5 minučių FBK „Kauno“ žaidėjai pelnė ir antrąjį įvartį, kai Mindaugo Grigalevičiaus netaiklų smūgį pataisė šeimininkų gynėjas Irmantas Zelmikas2:0.

23 minutę už šiurkščią pražangą prieš Nerijų Radžių iš aikštės buvo išvytas Andoros žaidėjas ir atrodė, kad kauniečių laukia lengvas pasivaikščiojimas. Deja, net ir dešimtyje likęs „Santo Coloma“ klubas 32 minutę sugebėjo sušvelninti rezultatą, kai 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Norberto Urbani – 2:1.

51 minutę atgijusias teorines svečių viltis ir entuziazmą atšaldė dar viena raudona kortelė, kurią teisėjas parodė Mariano Urbani.

Nors Kauno FBK „Kaunas“ žaidėjai, įgijęs dviejų žaidėjų pranašumą, tiesiog prirėmė varžovus prie jų vartų, progų išnaudoti nesisekė. Vis tik tai per jau pridėtą teisėjo laiką aktyvusis Linas Pilibaitis smūgiu galva trečią kartą sušaudė „Santo Coloma“ vartus – 3:1.

Taigi bendru rezultatu 7:2 susidoroję su Andoros komanda kauniečiai užtikrintai žengė į antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą, kuriame jų jau laukia Škotijos grandas Glazgo „Rangers“. Priminsime, kad pirmoji dvikova tarp šių ekipų vyks liepos 30 dieną Glazge, o atsakomoji akistata - rugpjūčio 5 dieną Kaune.