Egiptietes aštuntfinalyje įveikusi Lietuvos U19 merginų krepšinio rinktinė pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje stojo į kovą su Ispanijos krepšininkėmis.

Visas rungtynes besivejančių vaidmenyje buvę lietuvės 67:49 (19:7; 16:13; 16:13; 16:16) iki rungtynių pabaigos taip ir nesugebėjo atsitiesti ir baigė savo pasirodymą pasaulio čempionate,

Nuo pat rungtynių pradžios lietuvėms nepavyko atsakyti į Ispanijos krepšininkių fiziškumą ir jos buvo besivejančių vaidmenyje. Ispanijos komanda per pirmojo pusė kėlinio susikūrė dvigubai daugiau progų pelnyti taškus ir nemažai jų išnaudojo, nes pasibaigus kėliniui pirmavo (19:7). Tačiau ispanės lietuves lenkė ne tik taškais, per pirmąsias 10 minučių Lietuvos rinktinė surinko tik 3 naudingumo balus, kai ispanės 28.

Nors antrasis kėlinys buvo kiek gyvesnis žaidimas klostėsi panašiai, o lietuvių atsilikimas nuo 12 taškų padidėjo iki 15 (20:35).

Trečiajame kėlinyje po pus ketvirtos jo minutės ant suolelio sėdosi Justė Jocytė, kuri kenčia kojos klubo skausmus. Lietuvėms ir trečiajame ketvirtyje nepavyko pasivyti priešininkių ir į lemiamą ketvirtį komanda keliavo atsilikinėdama (51:33).

Nors prasidėjus lemiamam kėliniui buvo atsiradę vilčių, nes lietuvių puolimas pagyvėjo, ispanės netrukus susiėmė ir neišbarstė savo pranašumo.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės lyderė Justė Jocytė per 17 minučių surinko 11 taškų, atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 8 naudingumo balus.

Lietuva: Gerda Raulušaitytė 14 (5/10 dvit., 9 atk. kam.), Justė Jocytė 11 (5/6 baud.), Viltė Andrunavičiūtė 8, Ugnė Sirtautaitė 6 (6 atk. kam.).

Ispanija: Iyana Martin 18 (4/4 trit., 5 rez. perd.), Carla Brito ir Awa Fam (11 atk. kam., 5 rez. perd.) po 12, Elena Buenavida 10 (5 rez. perd.).

Ispanijos rinktinė pasaulio čempionato pusfinalyje susitiks su Kanados krepšininkėmis.

Tuo tarpu lietuvės pratęs čempionatą kovodamos dėl 5-8 vietų, pirmoji varžovė – Malio rinktinė.

Primename, kad aštuntfinalyje Lietuvos rinktinė 86:64 įveikė Egipto krepšininkes. Tuo tarpu Ispanijos rinktinė aštuntfinalyje net 93:65 sutriuškino Taivano rinktinę.

A grupėje čempionatą pradėję ispanės dar nėra patyrę nei vieno pralaimėjimo, o jau įveikė keturias rinktines ir grupėje užėmė pirmąją vietą. Ispanės susitvarkė su australėmis, prancūzėmis, argentinietėmis ir galiausiai taivanietėmis.

Primename, jog praėjusių metų Europos U18 merginų krepšinio čempionato finale lietuvės 78:75 įveikė būtent ispanes.

Penktadienį buvo sužaistos ir kitos ketvirtfinalių kovos, kuriose paaiškėjo, jog pirmame pusfinalyje susikaus Prancūzijos ir JAV krepšininkės.

Gėda Jocytei nusileido Ispanijos barzdotom mergom.
nusileido be jokios kovos...buvo nusitekusios pralaimėti...tą ir įrodė visam pasauliui...kad Lietuva tikrai ne krepšinio šalis...čia buvo paskutinis šansas kol buvo Jocytė...manau Justė irgi labai nusivylė,kad be jos niekas negali žaisti...Juste tu tikrai būsi WNBA