0

Sostinėje vykstančio tarptautinio vyrų krepšinio turnyro, kuriame dalyvauja "EuroBasket" 2013" čempionatui Slovėnijoje (rugsėjo 4-22 d.) besirengiančios Lietuvos, Rusijos, Suomijos ir Čekijos rinktinės, lydere ketvirtadienį po antrosios pergalės iš eilės tapo Lietuvos rinktinė.

Ketvirtadienį turnyro šeimininkai 82:51 (19:13, 15:10, 30:14, 18:14) sutriuškino Rusijos krepšininkus.

Lietuviai penktadienį turnyrą baigs maču su Čekijos komanda, kuri ketvirtadienį 89:98 pralaimėjo Suomijos krepšininkams.

Pirmuosius taškus lietuviams pelno J. Valančiūnas – 2:0. Tačiau rusai atsako taikliu metimu iš toli ir skirtumą persveria – 2:3. Likus žaisti penkioms minutėms pirmojo ketvirčio, pasižymėti pavyksta ir Mantui Kalniečiui – 7:8. Vos tik įėjęs į aikštelę iš vidutinio nuotolio pataiko Martynas Pocius – 11:8. Linas Kleiza baudos metimais skirtumą didina iki 6 taškų – 19:13.

Antrasis ketvirtis prasideda taikliu brolio Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškiu – 22:13. Tačiau spurtavę rusai skirtumą mažina iki 3 taškų – 24:21. Šešis taškus iš eilės pelno J. Valančiūnas ir skirtumą didina iki dviženklio – 21:31. Tiksint paskutinėms antrojo kėlinio sekundėms du taškus prideda R. Seibutis – 34:23.

Trečiasis ketvirtis prasideda Donato Motiejūno taikliu dvitaškiu - 39:23. Tomas Delininkaitis taip įsijungia į žaidimą ir pelno 4 iš eilės taškus. J. Valančiūno ir D. Motiejūno tandemas pelno du gražius taškus iš po krepšio – 58:32. Paskutinę sekundę svečiai sviedė taiklų metimą iš pusės aikštės, tad kėlinys baigėsi rezultatu 64:37.

Paskutinysis ketvirtis prasidėjo rusų dvitaškiais, į kuriuos T.Delininkaitis atsakė dviem tolimais metimais – 70:41. Adas Juškevičius varžovui išrašė bloką, į kurį rusai atsakė tolimu metimu – 72:46. Lietuvių spurtą pratęsė M.Pocius sviedęs taiklų tolimą metimą, tiesa, rusai taip pat išnaudojo puikias progas pelnyti taškus – 82:51.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 17 (8 atk. kam., 4 blokai, 9 išprov. praž.), Donatas Motiejūnas 11, Tomas Delininkaitis 10 (4 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 9, Martynas Pocius ir Kšyštofas Lavrinovičius – po 8, Darjušas Lavrinovičius bei Linas Kleiza – po 5, Renaldas Seibutis 4 (4 rez. perd.), Mantas Kalnietis 3, Adas Juškevičius ir Jonas Mačiulis taškų nepelnė.

Rusija: Antonas Ponkrašovas 13, Andrejus Voroncevičius 9 (6 atk. kam.), Sergejus Monia 8, Aleksejus Švedas 6, Dmitrijus Sokolovas 5.

Lietuviai kol kas nesuklupo nė karto, tuo tarpu rusai sąskaitoje turi dvi pergales ir keturis pralaimėjimus. Primename, jog J.Kazlauskas atsisveikino su Martynu Gecevičiumi ir šiam mačui bus registruoti visi likę 14 krepšininkų.