Novi Sade (Serbija) šeštadienį finišavo FIBA 3x3 „Challenger“ serijos turnyras, kuriame iki pusfinalio nukeliavo Šakių „Gulbelė“, kuriai atstovavo Paulius Beliavičius, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis.

Grupės barjerą įveikę lietuviai ketvirtfinalyje 15:12 įrodė pranašumą prieš Vienos „Vienną“ (Austrija), kuri taip toli nukeliavo nuo pat kvalifikacijos etapo.

Pusfinalyje „Gulbelė“ žygis baigėsi. Lietuviai 18:20 nusileido Amsterdamo „Amsterdam“ (Nyderlandai) komandai, užimančiai 5-ą vietą pasaulio reitinge. A.Pukelis ir M.Užupis pelnė po 7 taškus, P.Beliavičius – 4, o Š.Vingelis puolime liko „tuščias“.

Komandų statistika buvo beveik identiška. Abi ekipos sumetė po 2 tolimus metimus iš 9, abi po 11 kartų pataikė iš artimesnių distancijų (lietuviai metė 21 kartą, varžovai – 20) ir tik pagal pataikytas baudas „Amsterdam“ turėjo pranašumą (5/5 prieš 3/3).

Novi Sade žaidė ir Vilniaus „Rivile“ (Ignas Labutis, Gintautas Matulis, Ignas Vaitkus, Vytautas Šulskis). A grupės pirmajame ture lietuviai 15:21 neatsilaikė prieš Ubo „Huishan NE“ (Serbija) komandą, kuri lyderiauja FIBA pasaulio reitinge. Antrajame ture lietuviai kiek netikėtai 14:22 neprilygo kvalifikaciją įveikusiai „Vienna“ komandai ir baigė pasirodymą, užimdami 11-ą vietą bendroje įskaitoje.

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro 40 tūkst. JAV dolerių, iš kurių 15 tūkst. JAV dolerių atiteks nugalėtojams. Novi Sade komandos taip pat kovojo dėl dviejų kelialapių į Lozanoje (Šveicarija) vyksiantį pasaulio turo turnyrą.