Tomas Pačėsas: Šarūnas Jasikevičius gerąja prasme negerbia varžovų, tai duoda vaisių

Nors prieš sezoną Kauno „Žalgiris“ ekspertų buvo kišamas į Eurolygos turnyro lentelės dugną, „žaliai-balti“ prognozes paneigė ir antradienio vakarą stos į kovą su tiesioginiais oponentais dėl vietos aštuonete – Stambulo „Anadolu Efes“.

22

Turkijos klubas žengia aštuntoje pozicijoje, „Žalgiris“ – dešimtoje, komandas skiria dvi pergalės. Devintą vietą kol kas užima kita Stambulo komanda „Daruššafaka“, kuri turi vienu laimėjimu daugiau nei kauniečiai.

„Žalgirio arenoje“ laisvų vietų nebus daug. Šarūnas Jasikevičius antradienio susitikimą pavadino svarbiausiomis rungtynėmis šiemet bei prašė žiūrovų palaikymo. Jie tai išgirdo.

Šansai – realūs, kol jų yra

Kalbėdamas apie Kauno ekipos viltis žengti į kitą etapą buvęs „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas portalui tv3.lt sakė, kad tai nėra kažkokia didelė sensacija. Komandos biudžetas yra pakankamas, kad būtų galima kovoti dėl vietos aštuonete.

Po iškritimo iš Europos taurės iš sostinės klubo atsistatydinęs T. Pačėsas, paklaustas apie kauniečių galimybes žengti tolyn, prisiminė, kad pats su Gdynės „Asseko Prokom“ kažkada buvo tarp aštuonių stipriausių ir kovojo dėl patekimo į finalinį ketvertą. 2009-10 metų sezone jis su Lenkijos komanda 3-1 pralaimėjo seriją Pirėjo „Olympiacos“ klubui.

REKLAMA

„Po to etapo aš pasakiau lenkams, kad galima klubą uždaryti, nes pakilti jau nėra kur ir nėra įmanoma papulti į finalinį ketvertą su tokiu finansavimu. Žinau, ką tai reiškia. Reikia tikėti ir tas tikėjimas, Jasikevičiaus tikėjimas, kad galima laimėti prieš bet ką ir bet kur, duoda vaisių. Komanda mato jo pašėlusį norą. Manau, kad noras, negerbimas kitų pozityviąja prasme, kai nėra paisoma autoritetų, duoda vaisių“, – kalbėjo T. Pačėsas.

Kiek atsargiau „Žalgirio“ viltis papulti į kitą etapą vertino Panevėžio „Lietkabelio“ treneris Kazys Maksvytis: „Šansai nėra lengvi. Prieš juos yra dvi komandos. Aišku, viskas gali pasikeisti per šį vakarą, nes galima nugalėti tiesioginį konkurentą. Reikės kovoti ne tik su „Anadolu Efes“, bet ir su „Daruššafaka“. Aišku, tiek komandai, tiek žaidėjams dabar yra didelė motyvacija.“

Tomas Pačėsas, paprašytas palyginti „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ finišus Europos turnyruose, tikino, kad tai nėra įmanoma: „Mums paskutines rungtynes reikėjo laimėti aiškiu taškų skirtumu. „Žalgiriui“ irgi dar gali būti vienos rungtynės, kurios viską lems. Va tada ir pasimatys, kas yra kas.

Tokiose rungtynėse pamatytume, kur yra tikri lyderiai, kurie gali žaisti prie milžiniškos įtampos ir ne tik prieš savo žiūrovus. Kai jauti trenerių, teisėjų ir visos Lietuvos spaudimą, tada ir pamatytume, kaip viskas būtų.“

Kaip sutelkti lemiamam mūšiui

Kadangi, kaip jau minėta anksčiau, šias rungtynes Šarūnas Jasikevičius vadino svarbiausiomis šiais metais, abiejų trenerių paklausėme, kaip Šaras turėtų nuteikti ir sutelkti savo auklėtinius tokioms svarbiomis rungtynėms.

Kazys Maksvytis sakė, kad, nors psichologija ir bus itin svarbi, taktikos pamiršti nereikėtų, bet priminė, kad šiemet „Žalgirio“ trenerių štabas jau įrodė, kad puikiai geba sutvarkyti savo komandos žaidimą.

„Jasikevičius gerai įvertina situaciją, greitai reaguoja į besikeičiančius įvykius. Pačiam yra tekę tą patirti ir labai svarbu yra pamatyti silpnas varžovo vietas ir gerai išnaudoti savo stipriąsias savybes. Nebus šios rungtynės vien psichologinės ar vien taktinės, bus svarbi to visuma“, – portalui tv3.lt pasakojo „Lietkabelio“ treneris.

REKLAMA

Kiek kitokią nuomonę turi Tomas Pačėsas. Jis akcentavo, kad kauniečiams naujo modelio Eurolygoje, kai yra po dukart žaidžiama su visomis komandomis, kiekvienos rungtynės buvo lemiamos. Buvęs „Lietuvos ryto“ vairininkas sakė, kad „Žalgiris“, nors ir kiek buksavo pradžioje, vėliau susitvarkė ir sugebėjo persiorientuoti, o daug įtakos turi favoritų statuso nebuvimas.

„Kiti klubai privalo prieš „Žalgirį“ laimėti, nes... nes finansai, nes tas ir tas, ir tas. Priežasčių yra daugiau „už“ nei „prieš“. Mes to siekiam, bet visi supras, kad tai gali ir neįvykti. Pas kitus klubus, kaip Graikijos, Ispanijos, nepatekimo niekas nesupranta. Va tuo ir skiriasi ta psichologija, o Jasikevičius puikiai tai išnaudoja ir nuima nuo žaidėjų įtampą, atsakomybės jausmą, leidžia pasireikšti agresijai, jos nori visose aikštės pusėse“, – duodamas interviu portalui tv3.lt analizavo Tomas Pačėsas.

„Žalgirio“ situacija – netikėtumas ar normalus reiškinys?

Ekspertų prognozuojamą poziciją reguliariojo sezono lentelės apačioje „žalgiriečiai“ jau paneigė, o tai kiek nustebino Kazį Maksvytį. „Turbūt šiek tiek nustebino. Aišku, labai gerai, kad „Žalgiris“ vis dar yra kovoje ir duok Dieve, kad jis išeitų. Galbūt jiems šiek tiek koją pakišo ilgas įsivažaivimas, galbūt treneris prašė žaidėjų, o jie nesuprato. Dabar atrodo, kad galėjo būti ir dar geriau. Be abejo, kad dabar jų žaidimas yra vertas pasigėrėjimo“, – simpatijų neslėpė Panevėžio ekipos, kuri šį sezoną jau du kartus nugalėjo „Žalgirį“, treneris.

Tačiau Tomas Pačėsas mano, kad tokius rezultatus lėmė gera komplektacija, kurią galėjo leisti ir neblogas biudžetas: „Visas procesas sezono pradžioje kiek užtruko, komanda šlubavo, bet paskui tikrai neblogai atrodė. Jankūnas yra gyvenimo formos, nauji pirkiniai Pangosas ir Westermannas laiku iššovė. Viskas po truputį susidėjo.

Kitos komandos, net ir turinčios didesnius biudžetus, kaip „Barcelona“, neranda savo žaidimo. Tad savo šansus „Žalgiris“ puikiai išnaudoja. Kiekvienose rungtynėse randamas momentas, už kurio galima kabintis. Kodėl reiktų nurašyti, nekelti tikslų ar stebėtis? Jie patys įvardino, kad biudžetas yra 8,4 milijono eurų, o tai yra vidutinis biudžetas šioje Eurolygoje. Prie geros vadybos, manau, yra normalus rezultatas. Nieko stebuklingo, ypatingo“, – situaciją reguliariojo sezono finiše vertino T. Pačėsas.

REKLAMA

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Emocingasis Tomas Pačėsas

Jis priduria, kad labai daug davė ir tai, kad Jonas Kazlauskas vasarą į rinktinę nepakvietė Luko Lekavičiaus, kuriam tai buvo „spyris į užpakalį“, o pats Lukas, pasak T. Pačėso, vasarą dirbo, parodė charakterį, užsispyrimą ir dabar yra komandos „motoras“.

Naujas etapas – nauja viltis

Jei „Žalgiris“ parašytų vieną geriausių įmanomų scenarijų, užimtų aštuntąją vietą ir ketvirtfinalyje tikriausiai susigrumtų su Maskvos CSKA arba Madrido „Real“. Favoritų etiketės, be abejonės, nebūtų, bet tiek Kazys Maksvytis, tiek Tomas Pačėsas mano, kad tai būtų tik į naudą.

„Atkrintamosios tuo ir žavi, kad čia viskas prasideda iš naujo. Skirtumas tik tas, kad aukščiau buvusi komanda turi namų pranašumą. Būtų motyvacija žaidėjams, klubui, tos pačios Eurolygos premijos už laimėtas rungtynes, bilietų pardavimas“, – vardino „Lietkabelio“ treneris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų