Stokholmo „Tele2“ arenoje (Švedija) sekmadienį baigėsi 28-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Į rankinio istoriją įsirašė Danijos rinktinė.

Ji didžiajame finale 34:29 (16:15) nugalėjo Prancūziją ir trečią kartą paeiliui laimėjo pasaulio čempionatą.

Rungtynių pradžia danams klostėsi kur kas geriau. Jie lengvai rasdavo kelių link varžovų vartų ir greitai susikrovė 5 įvarčių persvarą (12:7). Vaizdas pasikeitė kėlinio pabaigoje. Danai per 11 minučių pelnė vos 2 įvarčius ir iki pertraukos išbarstė beveik visą pranašumą (15:14, 16:15).

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas porą kartų buvo lygus (16:16, 17:17), bet danai netrukus sumetė 3 įvarčius be atsako. Prancūzai nepasidavė, neleido varžovams toli pabėgti į priekį ir net 5 kartus buvo sumažinę deficitą iki minimumo. Visgi, danai atlaikė spaudimą ir daugiau nebeleido varžovams išlyginti rezultato.

Svarbiais momentais nesisekė Dika Memui. Iš pradžių prancūzas pataikė į vartų konstrukciją, o vėliau jo metimas buvo atremtas. Danai tuo metu praktiškai kiekvieną ataką baigdavo įvarčiais ir, pasinaudoję varžovo nesėkmėmis, atitrūko 4 įvarčių skirtumu (30:26).

Prancūzai dar bandė „kabintis“ į rungtynes, kai likus 3 min. tas pats D. Memas pelnė įvartį ir komandas beskyrė 2 įvarčiai (31:29). Visgi, per likusį laiką danai sumetė 3 įvarčius, o prancūzai nerealizavo 7 m baudinio bei padarė klaidą.

Danai šiose rungtynėse metė vos vieną 7 m baudinį, kurį ir realizavo, o prancūzai sumetė 5 iš 7 baudinių.

Nugalėtojams 10 įvarčių pelnė Rasmusas Lauge Schmidtas, 9 – Simonas Pytlickas, 6 – Mathiasas Gidselis. Legendinis Mikkelis Hansenas prie pergalės pridėjo 1 įvartį. Svarbiais momentais sėkmingai vartus gynė geriausiu planetos vartininku vadinamas Niklasas Landinas. Prancūzų gretose išsiskyrė Nedimas Remili (6 įvarčiai) bei D.Memas (5). Vienas žymiausių prancūzų žaidėjų 38-erių Nikola Karabatičius prametė vienintelį savo metimą.

Danija tapo pirmąja rinktine istorijoje, kuri pasaulio vyrų rankinio čempionatą laimėjo 3 kartus iš eilės. Prancūzai paskutinį kartą titulu džiaugėsi 2017 m.

Abi šios rinktinės dalyvaus Paryžiaus olimpiadoje. Prancūzai į ją pateko kaip šeimininkai, danai – kaip pasaulio čempionai. Tiesa, jei prancūzai būtų laimėję auksą, danai vis tiek būtų gavę olimpinį kelialapį.