REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurių Europos vyriausybių kritika dėl plano visiškai grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautinį sportą yra apgailėtina ir mažina sporto autonomiją, ketvirtadienį pareiškė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

Kai kurių Europos vyriausybių kritika dėl plano visiškai grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautinį sportą yra apgailėtina ir mažina sporto autonomiją, ketvirtadienį pareiškė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

REKLAMA

TOK trečiadienį paskelbė rekomendacijų rinkinį tarptautinėms sporto federacijoms, kurios leis Rusijos ir Baltarusijos sportininkams sugrįžti į tarptautinį sportą.

Tai neapima 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių. Atskiras sprendimas dėl to bus priimtas vėliau.

Tačiau Ukrainos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Čekijos vyriausybes, be kita ko, supykdė TOK planas leisti vėl varžytis Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, sakydamos, kad joms nebėra vietos pasaulio sporte, nes karas vis dar tęsiasi.

Vokietijos olimpinis komitetas taip pat nepritaria bet kokiam Rusijos sugrįžimui į sportą. Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sakė, kad tokios rekomendacijos yra „dar vienas didžiulis nusivylimas“, o prezidentas Gitanas Nausėda antrino, kad tai – „liūdinanti naujiena“.

REKLAMA
REKLAMA

„Apgailėtina, kad kai kurios vyriausybės nenori gerbti nei olimpinio judėjimo daugumos, nei visų suinteresuotųjų šalių, nei sporto autonomijos“, – sakė T. Bachas spaudos konferencijoje pasibaigus vykdomosios valdybos posėdžiui.

REKLAMA

„Apgailėtina, kad šios vyriausybės nesprendžia dvigubų standartų klausimo. Mes nematėme nė vieno komentaro apie jų požiūrį į sportininkų iš kitų 70 karų ir ginkluotų konfliktų šalių dalyvavimą visame pasaulyje.“

Rusijos ir Maskvos sąjungininkės Baltarusijos sportininkams praėjusiais metais buvo uždrausta dalyvauti daugelyje tarptautinių varžybų po Rusijos invazijos į Ukrainą, kurią Maskva vadina „specialia karine operacija“.

Lozanoje įsikūrusio TOK naujausiose gairėse, leidžiančiose jiems grįžti į pasaulio sportą, kaip tokio sprendimo priežastys nurodomos Rusijos sportininkų žmogaus teisės ir dabartinis rusų bei baltarusių dalyvavimas kai kuriose sporto šakose.

REKLAMA
REKLAMA

TOK išplatintos rekomendacijos:

Sportininkai, turintys Rusijos arba Baltarusijos pasą, turi varžytis tik kaip neutralūs sportininkai

Komadnos, turinčios Rusijos ar Baltarusijos pasą turinčių sportininkų, negali būti sudaromos

Sportininkai, kurie aktyviai palaiko karą ir yra susiję su nacionalinio saugumo institucijomis kontraktu, negali varžytis. Lygiai tas pats galioja ir aptarnaujančiam personalui

Kiekvienas toks individualus neutralus sportininkas, kaip ir visi kiti dalyvaujantys sportininkai, turi atitikti visus jiems taikomus antidopingo reikalavimus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sankcijos prieš karą sukėlusias šalis lieka galioti: jokių tarptautinių sporto renginių Rusijoje ar Baltarusijoje, jokiame sporto renginyje ar susitikime, įskaitant visą renginio vietą, nerodoma jokių šių šalių vėliava, himnai, spalvos ar bet kokių kiti identifikavimo ženklai

Taip pat joks Rusijos ir Baltarusijos vyriausybės ar valstybės pareigūnas negali būti kviečiamas į jokį tarptautinį sporto renginį ar susitikimą

Daigiau ne žmonės- jų niekur nebeįleisti, kol neatneš tikrojo h u i l o galvos
Kiek vargšelis gavo pinigėlių iš ruselių?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų