Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nebuvau nei Marijampolės stadione, nei namuose vykusiose dublerių rungtynėse,“ - tikino metams iš futbolo diskvalifikuotas gargždiškis D. Ivanauskas

REKLAMA

Sportas.info rašė, kad per „General financing“ A lygos rungtynes Tauragėje tarp vietos „Tauro“ ir Gargždų „Bangos“komandų įvyko incidentas.

Kamuolys pataikė į galvą „Bangos“ futbolininkui Aleksandrui Ivanauskui ir pastarasis prarado sąmonę. A. Ivanausko brolis Donatas, dirbantis Gargždų klubo administracijoje, pagautas įniršio smogė aikštės teisėjui Gediminui Mažeikai.

REKLAMA
REKLAMA

Po šio įvykio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas pritaikė griežtas sankcijas teisėjo užpuolikui.

D. Ivanauskas turi nemalonumų ir su teisėsauga. Ji ėmė tirti chuliganizmo bylą.

Iš aikštės išnešti nereikalavo

„Iš karto po to incidento mes sutarėme su teisėjų asociacijos valdžia šio įvykio nekomentuoti. Bet dabar jau praėjo šiek tiek laiko ir aš noriu pasakyti, kad apie tai buvo parašyta daug to, kas neatitinka tikrovės,“ - kalbėjo G. Mažeika.

Teisėjas tvirtino, kad jis buvo apkalbėtas. Jis griežtai neigė reikalavęs išnešti sužeistą A. Ivanauską iš aikštės: „Tai būtų nenormalu iš žmogiškosios pusės: prašyti išnešti žmogų, kai mes visi matėme, kad ten situacija - rimta. Aš tik gailėjausi, kad ne iš karto pamačiau, jog jis nualpo ir ne iš karto sustabdžiau žaidimą. Buvo smūgis, kamuolys atšoko, dar vienas smūgis. Ir kai kamuolys išriedėjo iš aikštės, pamačiau, kad vartininkas gavo traumą ir pakviečiau medikus. Ir tik juos pakvietęs pamačiau, kad nutiko dar viena, rimtesnė nelaimė.“

REKLAMA
REKLAMA

D. Ivanauskas sako neprisimenąs nei teisėjo žodžių, nei ko nors kito - buvęs pernelyg susijaudinęs.

„Aš net neatsimenu ne tik kas įvyko, bet ir net kuris teisėjas teisėjavo... Buvau labai stipriai emociškai paveiktas ir tik vėliau sugrįžo mintys,“ - kalbėjo gargždiškis.

G. Mažeika pasakojo, kad pirmiausia įsiaudrinę „Bangos“ futbolininkai jį užsipuolė dėl greitosios pagalbos automobilio nebuvimo. Nors rūpintis medikų budėjimu stadione - toli gražu ne teisėjo reikalas.

„Pirmiausia man buvo priekaištaujama - kodėl nėra greitosios pagalbos automobilio? “Bangos„ žaidėjai, kapitonas ėmė ant manęs rėkti - kur yra greitosios automobilis? Atsakiau - nekeliam panikos ir paprašiau, kad žaidėjai atsitrauktų toliau nuo to gulinčiojo. Sakiau - atsitraukit, duokim jam daugiau erdvės ir nekeliam panikos. Tada atsisuko tas žmogelis - aš dar nežinojau, kas jis toks. Jis ėmė ant manęs rėkti: Ką nekeliam panikos, ar tu matai kas yra? Ir jokio pasakymo - išneškite jį iš aikštės, iš viso negalėjo būti. Nes ten du vienos komandos žaidėjai buvo traumuoti. O tokiu atveju  pagal taisykles jų net nereikia išprašyti iš aikštės. Gargždiškis vieną sykį užsimojo, bet netrenkė. Aš paklausiau: “O kas tu toks„? Ir tada gavau smūgį,“ - pasakojo apie įvykį teisėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Stadione nebesilanko

Po rungtynių D. Ivanauskas atsiprašė G. Mažeikos. Šis policijai pareiškė, kad pretenzijų neturi.

„Bet policija manęs net neklausė ir iš karto pradėjo ikiteisminį tyrimą. Nes traktavo tai kaip chuliganišką elgesį,“ - kalbėjo G. Mažeika.

Tačiau nutylėti incidento raporte LFF G. Mažeika negalėjo.

Pagal teisėjo skundą, federacijos drausmės komitetas skyrė D. Ivanauskui 5000 litų baudą ir uždraudė jam metus lankytis stadione.

„Nebuvau nei Marijampolės stadione, nei namuose vykusiose dublerių rungtynėse. Suprantu, kad gal ir negalėtų LFF to dalyko sukontroliuoti, bet nenoriu kenkti klubui. Darbo dieną atidirbi, viską paruoši, o pačiose rungtynėse nedalyvauji. Ir viskas,“ - sakė diskvalkifikuotasis „Bangos“ klubo darbuotojas.

Anot jo, „Bangos“ klubas ieško galimybių, kaip padėti savo darbuotojui tokioje situacijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Klubo žmonės bando aiškintis ar tai yra teisiškas sprendimas. Iš praktinės pusės tai nėra lengva. Retai pasitaiko bylų, susijusių su federacijos nuostatais. Buvo siūlymų iš užsienio teisininkų dėl kitų dalykų - ankstesnio mūsų protesto. Bet už atitinkamas kainas. Sprendime veikiausia yra teisinių trūkumų, bet kol kas neaišku, ar finansiškai apsimoka rašyti kokias nors apeliacijas,“ - sakė D. Ivanauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų