REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Prestižinėse jachtų lenktynėse aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ plaukiančiam pirmajam ir kol kas vieninteliam lietuviui Rokui Milevičiui bei jo komandai „Team Brunel“ (Olandija) trečiasis regatos etapas itin permainingas ir įtemptas. Ilgokai zonoje be vėjo atsidūrusi jachta kurį laiką plaukė penkta, nors dar šio lenktynių etapo pradžioje buvo išsiveržusi į patį priekį.

REKLAMA
REKLAMA

Laimė, rodos, vakar išplaukus iš Malakos sąsiaurio situacija pasitaisė ir dabar keturios jachtos plaukia kone bortas prie borto. Tiesa, flotilė dar labai toli nuo absoliutaus šio etapo lyderio – kinų „Dongfeng“ komandos, kuri jau antra savaitė lekia priekyje, nuo visų varžovų atsiplėšusi bent per 40 jūrmylių.

REKLAMA

„Prieš tai, kad ir ką bedarytume, išeidavo priešingai. Bet dabar juos pasivijom, tik atsipalaiduoti negalime, nes sąlygos čia sudėtingos: 3 mazgų priešinė srovė, vėjas kinta tarp 5-12 mazgų, pilna užinkaruotų ir plaukiančių laivų laivelių, o kur dar skersai kelio ištiesti iki 300 m ilgio tinklai. Į vienus jų jau įsipainiojo Ispanų komanda „Mapfre“, – situaciją komentavo R. Milevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Malakos sąsiauris – tai ilgas vandens transportu apkrautas ruožas, esantis tarp Malaizijos pusiasalio ir Sumatros salos (Indonezija). Čia ilgą laiką visiškai nebuvo vėjo, todėl „Team Brunel“ jachta judėjo vėžlio lėtumu, kartkartėmis visiškai sustodavo, o vienu metu srovė buvo pradėjusi nešti atgal, tad komandai teko išmesti inkarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

„Mes nuolatos bandėme, bet proveržio nebuvo. Atrodė, kad sėkmė nuo mūsų nusigręžė. Kaskart, kai siekdami aplenkti konkurentus pradėdavom kokį taktinį manevrą, vis nutikdavo kas nors netikėto. Pirmadienį vėl papuolėm po debesim, kuris mus visiškai sustabdė 30 minučių. Nors ir buvom pats kairiausias laivas bei patys pirmieji, gavę pasisukimą venduoti (red. past. – keisti laivo kursą vėjo atžvilgiu), to neužteko,“ – rašė R.Milevičius.

REKLAMA

Kai plauki šiukšlinu, intensyvaus transporto, karštu ir bevėju ruožu, o dar – kone paskutinis, svarbiausias tampa psichologinis pasirengimas.

„Tokiais momentais auga komanda, kuri išmoksta įveikti nuopuolius ir apie juos kalbėtis. Manau, mūsų oficiali komandos trenerė galėtų „savo“ vaikinais didžiuotis. Jei tik ji būtų laive ir matytų, kaip komanda paskutinę savaitę reagavo į kardinaliai skirtingas situacijas, esu tikras, ji plačiai šypsotųsi,“ – sakė „Team Brunel“ kapitonas Bowe Bekkingas.

REKLAMA

Liko 1000 jūrmylių išsiaiškinti, ar pavyks „Team Brunel“ komandai užlipti ant nugalėtojų pakylos laiptelių. Įtampa išties didelė, nes kone bortas prie borto plaukia keturios komandos – „Team Brunel“, „Abu Dhabi Ocean Racing“, „Team Alvimedica“ (JAV-Turkija) ir ispanai „Mapfre“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų