51
K. Maksvytis. (Lukas Balandis/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kai 85:89 principinėje dvikovoje nusileido Vilniaus „Rytui“.

51

Po rungtynių „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis išskyrė didžiausias savo komandos problemos ir tai, kas jam nepatiko tribūnose.

„Gana neblogai buvome rungtynėse, tris kėlinius pavyko neblogai būti ir net kontroliuoti rungtynes. Manau, kad pralaimėjimą lėmė varžovų puolime atkovoti kamuoliai, ką akcentavome ir tai, kad nesustabdėme Fosterio. Gale pritrūko šviežumo, puolėme per daug statiškai, priėmėme blogus sprendimus ir varžovai perėmė iniciatyvą“, – teigė K.Maksvytis.

Kas neveikė gynyboje prieš Marcusą Fosterį?

Manau, kad, visų pirma, prastas susitelkimas. Rungtynių pabaigoje buvo daug žaidimo vienas prieš vieną, vadinamų „reject“ situacijų, kai pramušė į gynėjų pusę, nors turėjome stumti į užtvarą. Turėjome būti agresyvesni ir labiau spaustis, kadangi padarė tik vieną rezultatyvų perdavimą ir išsimetė 19 metimų.

Kas lėmė kitokį minučių pasiskirstymą nei Eurolygoje?

Dėl nusiteikimo neturiu priekaištų. Nebuvo šviežumo ir jūs tai matėte. Stengėmės palaikyti didesnę rotaciją pirmoje mačo pusėje, išdalinti minutes. Labiausiai pritrūko šviežumo.

Kaip jums „Jeep“ arenos specifika?

Esu buvęs šitoje arenoje ne kartą, teko dirbti ir su kitomis komandomis, Panevėžio „Lietkabeliu“, tik su „Žalgiriu“ pirmas kartas. Jei atvirai, man ta priešprieša gerbėjų nepatinka. Aš už savo komandos palaikymą, o ne priešininkų keikimą. Esu prieš tokią negražią priešpriešą.

„Žalgiris“ Eurolygoje pasižymi atkovotais puolime, bet šį kartą varžovams nusileidote. Kodėl?

Nepriimkite to kaip pasiteisinimo, bet labiausiai tikėčiau nuovargiu. Komanda penktadienio vakarą žaidė Eurolygos rungtynes, kurios baigėsi po 22 valandos, o sekmadienį 17.20 val. išlaikyti fiziškumą yra sunku. Nepilnos dvi paros atsistatyti yra mažai. Šiandien to trūko labiau nei susitelkimo.

Koks yra jūsų požiūris į Igno Brazdeikio tritaškius?

Jo procentas buvo nepelnytai mažas, jis yra geresnis metikas. Kartais reikia padirbėti su sprendimų priėmimu, metimų pasirinkimu. Toks vaizdas, kad neišlaikėme balanso ir per daug pasikliovėme tolimais metimais, kai reikėjo veržtis, ypatingai, kai varžovai buvo bonuse, norėjome atakuoti jų silpnus gynėjus, rinkomės ne prasiveržimus, o tolimus metimus. Tai buvo viena mūsų bėdų.

Nesigailite dėl to, kaip išnaudojote minutės pertraukėles?

Laimėjo penkiais taškais, buvo dvi televizijos minutės pertraukėlės. Jei jų reikės – paimsiu. Nemanau, kad šiandien kažkur buvo padaryta klaidų su minutės pertraukėlėmis.

Giedrius Žibėnas buvo jūsų asistentu rinktinėje, ar jam tai yra pliusas, nes žino, kaip jūs dirbate?

Nemanau, nes ir aš žinau, kaip jis dirba.

Tomas Dimša iškrito iš rotacijos sužaidęs tik minutę, kokių tam buvo priežasčių?

Žinote, sunku komentuoti. Panaudojau šiandien dvylika žaidėjų ir kažkuris vienas gavo mažiau žaisti. Pasirinkome Karolį, manėme, kad savo tritaškiais įneš laisvumo. Galima sakyti, kad jie tas minutes dalinasi.

Ar Tyleris Cavanaugh žaidė varžomas skausmų?

Kritimą pastebėjau, bet nusiskundimų nebuvo. Matėte, kad mes bandėme žaisti lėtai, lėtai pereidavome aikštės vidurį ir tai buvo tarp priežasčių, kodėl šiandien pralaimėjome. Tiek Cavanaugh, tiek Butkevičius, žaidė su skaudančiu kulnu, visiems trūko greitesnio sprendimų priėmimo.

kodel rungtyniu vedejas per garsiakalbi niekad neispeja sirgaliu,kad nesikeikt ir neizeidinet varzovu bei teiseju? Labai negraziai atrodo,kai sirgaliai rekia-fu.. ju refery arba fu.. ju Serbia,kas buvo per daugeli varzybu.Rungtyniu vedejas tyli,kaip vyno i burna pririjes.Maskvytis visiskai teisus.