Olimpinis čempionas Armandas Duplantis lengvosios atletikos uždarų patalpų turnyre Prancūzijoje pasiekė naują šuolių su kartimi pasaulio rekordą – 6,22 metro.

Pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų turo sidabro turnyre Klermon Ferane (Prancūzija) Armandas Duplantis šeštadienį pagerino sau priklausantį šuolių su kartimi pasaulio rekordą, įveikęs 6,22 metro ir prie ankstesnio rekordo pridėdamas dar vieną centimetrą.

Pirmaisiais dviem bandymais į aukštį numušęs kartelę, 23-ejų olimpinis čempionas trečiuoju bandymu įveikė kartelę ir minia pradėjo švęsti naują rekordą.

Jis vos spėjo paliesti kilimėlį, kai link jo jau bėgo Renaud Lavillenie, 2012 m. olimpinis čempionas, norėdamas jį apkabinti.

A. Duplantis laimėjo varžybas jau tada, kai pirmuoju bandymu įveikė 6,01 metro, antras finišavo australas Kurtis Marschallas su 5,91 metro šuoliu, o olandas Menno Vloonas užėmė trečią vietą.

Šeštadienio pastangos žymi šeštą jo karjeroje pasaulio rekordą ir 60-ąjį kartą, kai švedas įveikė šešis metrus ar daugiau.