Pergalingai Eurolygos atkrintamąsias varžybas atidarė Barselonos „Barcelona“ komanda, kuriai vadovauja Šarūnas Jasikevičius. Katalonai ketvirtfinalio starte namuose 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16) įveikė Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.

Serijoje iki trijų pergalių Barselonos klubas įsiveržė į priekį 1:0.

„Barcelona“ atakų organizatorius Rokas Jokubaitis per 18 minučių pasižymėjo 7 taškais (2/3 dvit., 1/1 trit., 0/1 baud.), 1 atkovotu kamuoliu, 5 rezultatyviais perdavimais, išprovokuota ir asmenine pražanga bei 11 naudingumo balų.

Svečiai savo jėgą pradėjo demonstruoti dar pirmajame kėlinyje ir po atkarpos 5-0 ėmė tolti (13:22).

Visgi, greitai buvo nugesinti. Aikštės šeimininkai surengė spurtą 12-0 ir persvėrė rezultatą (25:22), o prieš didžiąją pertrauką pirmą kartą susitikime įgijo dviženklį pranašumą (43:33).

Bavarai sudėti ginklų neketino ir prisivijo oponentus (45:43). Nepaisant to, laiku sureagavę Barselonos krepšininkai prieš pat lemiamą ketvirtį atstatė dviženklį atstumą, o ketvirto kėlinio pradžioje padidino persvarą iki rekordinės 14 taškų (65:51).

Kėlinio viduryje vokiečiai dar kartą mėgino pralaužti bei šturmuoti oponentus (67:62), tačiau tokiu svarbiu momentu savo žodį tarė R.Jokubaitis. Lietuvis pelnė keturis taškus paeiliui ir įkvėpė aikštės šeimininkus dar vienai sėkmingai atkarpai (75:64).

Po jo atsitiesti svečiams jau nepavyko ir teko pripažinti katalonų pergalę – 77:67.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas balandžio 21 dieną vėl Barselonoje.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 19 , Nikola Mirotičius ir Dante Exumas (4 rez. perd.) po 12, Nicolas Laprovittola 11, Rokas Jokubaitis 7 (5 rez. perd.).

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 20, Darrunas Hilliardas 12, Augustine'as Rubitas 8 (6 atk. kam.), Nickas Weileris-Babbas (6 atk. kam.) ir Othello Hunteris po 7.