Kauno „Žalgiris“ su Eurolygos lydere Maskvos „CSKA“ kovėsi visas rungtynes. Deja, tačiau ketvirtajame kėlinyje varžovai sužaidė geriau ir iškovojo pergalę 95:86. Nepadėjo ir įspūdingai žaidęs Paulius Jankūnas, kuris pelnė net 30 taškų ir surinko 37-nis naudingumo balus.

„CSKA“: M. Teodosič 25, A. Jackson 19, C. Higgins 15, J. Ayres (7 atk. kam.) 13.

„Žalgiris“: P. Jankūnas (8 atk. kam., 37 naud. bal, 10 išprov. praž.) 30, K. Pangos (6 rez. perd.) 14, A. Milaknis 11, L. Lekavičius 8, E. Ulanovas 6.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Antanas Kavaliauskas išrašė bloką varžovui jau pirmoje atakoje, o kitoje aikštės pusėje R. Seibutis tritaškiu atidarė svečių taškų sąskaitą.

Pirmos penkios minutės buvo tiesiog nuostabios, o kauniečiai pirmavo 4:9. Puikiai rungtyniavo Paulius Jankūnas, kuris vieną po kitos provokavo varžovų pražangas ir, likus žaisti 3 minutes, savo sąskaitoje turėjo jau 8 taškus (9:16).

Po pirmųjų 10-ties minučių „Žalgiris“ pirmavo 19:21.

Antras kėlinys

Pirmieji taškai antrajame kėlinyje buvo pelnyti sužaidus beveik tris minutes, juos pelnė aikštės šeimininkai ir išlygino rezultatą, tačiau Artūro Milaknio tolimas šūvis vėl išvedė kauniečius į priekį.

Kėlinys vyko apylygiai. Tiesa, žalgiriečiai greitai susirinko penkias komandines pražangas. Likus žaisti 2 minutes 30 sekundžių rezultatas buvo lygus 32:32.

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo svečiams pirmaujant 40:41. Milošas Teodosičius buvo nesustabdomas ir pelnė net 18-ka taškų. „Žalgirio“ gretose kol kas naudingiausias – Paulius Jankūnas su 12 taškų ir 19 naudingumo balų.

Trečias kėlinys

Po pertraukos į aikštę kauniečiai sugrįžo tik dar užtikrintesni: jie spurtavo ir po Pauliaus Jankūno dviejų taškų su pražanga įgijo 9 taškų persvarą (46:55).

„Žalgirio“ krepšininkai ir vėl prisirinko pražangų, tačiau gynėsi kietai ir varžovams perimti vadžių neleido ir po trečiojo kėlinio vis dar turėjo trapų dviejų taškų pranašumą (67:69).

Ketvirtas kėlinys

Eurolygoje debiutavo Paulius Valinskas, kuris, vos tik pasirodęs aikštėje, pelnė du taškus, tačiau „CSKA“ persvėrė rezultatą ir įgijo keturių taškų persvarą 78:74.

Kai skirtumas padidėjo iki šešių taškų, Paulius Jankūnas tritaškiu jį nubraukė perpus. Deja, tačiau rungtynių eigos Lietuvos čempionams nepavyko pakeisti. „Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą 95:86.

Prieš rungtynes

Dar po pergalingų rungtynių prieš Stambulo „Galatasaray“ komandą žalgirietis Leo Westermannas portalui tv3.lt pasakojo: „Yra puiku ten važiuoti iškovojus pergalę namuose. Jie kol kas yra geriausia komanda Eurolygoje, nepaisant to, kad patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Gal dėl to net bus piktesni. Bus didelis iššūkis.“

Maskvos ekipos gretose – rimta netektis. Varžovams padėti negalės traumą patyręs Nando De Colo, kuris šiame sezone tiesiog spindi: renka po 21 tašką, atlieka po 4,1 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 4,7 atšokusio kamuolio ir su 23,6 naudingumo balais yra ryškiausia komandos žvaigždė.

Antras pagal rezultatyvumą maskviečių gretose – taip pat gynėjas Milošas Teodosičius, kuris pelno po 13,9 taško per rungtynes ir atlieka net po 8,4 rezultatyvaus perdavimo.

„CSKA“ kauniečius lenkia pagal daugumą statistinių kategorijų. „Žalgiris“ išsiskiria tik kiek geresniu dvitaškių ir baudų metimų pataikymu bei naudingumo balais.

„Žalgirio“ ekipoje šį sezoną labiausiai spindi Brockas Motumas. Australas pelno po 16,3 taško, atkovoja po 4,6 kamuolio, tritaškius meta net 57,9% tikslumu ir su 15,6 naudingumo balo per rungtynes yra pirmoje vietoje komandoje.

Prieš susitikimą Lietuvos klubo strategas Šarūnas Jasikevičius kalbėjo: „Yra praktiškai neįmanoma surasti silpnybių „CSKA“ žaidime. Turėsime būti agresyvūs visas 40-imt minučių. Net jei nebus N. De Colo, „CSKA“ vis tiek turi daug gerų žaidėjų, varžovų sudėtis yra puikiai sukomplektuota.“