Kauno „Žalgiriui“ (14/12) nepavyko parsivežti pergalės iš Ispanijos. Eurolygos aštuntuką besivaikantys žalgiriečiai 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19) nepasipriešino Madrido „Real“ (16/10).

Kauniečiai turėjo progą išstumti iš atkrintamųjų pozicijos Karališkąjį klubą, tačiau „Real“ pademonstravo užtikrintesnį žaidimą. „Žalgiris“ nepasinaudojo išretėjusia varžovų rotacija – nežaidė Rudy Fernandezas, Sergio Llullas, Anthony Randolphas ir Jeffery Tayloras.

Abi ekipos nedemonstravo akiai malonaus žaidimo. Žalgiriečiai suklydo 14 kartų, o „Real“ padarė net 22 klaidas.

Tokio netvarkingo varžovo fone labai šlubavo kauniečių taikikliai. Pavyko įmesti 42,5 proc. dvitaškių ir 33 proc. tritaškių. Varžovai be gailesčio už tai atseikėjo 14 iš 29 tolimų metimų (48,3 proc.).

Ieškant pozityvo, verta išskirti „Žalgirio“ kapitoną Paulių Jankūną, kuris sužaidė geriausias sezono rungtynes – pelnė 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus. Pagal pastarąjį rodiklį jis nurungė visus aikštėje buvusius krepšininkus.

Įvykius aikštėje galima apibūdinti kaip katės-pelės žaidimą. „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį paleido į priekį „Real“ per jiems patogų atstumą ir vis priartėdavo pakandžioti.

Pavyko sustabdyti Walterį Tavaresą, tačiau didžiausia problema tapo puolimas.

Pirmoje rungtynių pusėje kauniečiai sukrapštė 31 tašką, itin trūko solidesnio Joffrey Lauvergne‘o ir Augustine‘o Rubito indėlio puolime. Vyrukai dažnai sudvejodavo išvydę 220 cm W. Tavareso kūną.

Tuo tarpu „Real“ gyveno iš „Žalgirio“ suteikiamų rizikų. Ne kiekvieną dieną tritaškius aukštu procentu meta Gabrielis Deckas, Nicolas Laprovittola ar Usmanas Garuba.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai išprovokavo net 7 varžovų klaidas, bet nesugebėjo jų paversti taškais. Dar vienas nerezultatyvus kėlinys baigėsi naudingiau Madrido komandai (38:47).

Per lemiamas dešimt minučių „Žalgiris“ ir toliau klydo lygioje vietoje, neišnaudojo galimybių, kurias realizuodavo visą sezoną, o „Real“ baudė tolimais metimais.

Jaycee Carrollo ir Trey‘aus Thompkinso tritaškiai galutinai palaužė kauniečius (48:64).

„Real“: G. Deckas 14 (4/5 trit., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), J. Carrollas ir T. Thompkinsas po 12, N. Laprovittola 9, W. Tavaresas 6 (9 atk. kam., 6 kld.) taškai.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 13 (7 atk. kam., 6/6 baud. met., 23 naud. bal.), N. Hayesas 11 (3/3 trit.), T. Walkupas ir L. Lekavičius po 8, M. Grigonis 6, A. Rubitas ir R. Jokubaitis po 4, J. Lauvergne'as ir M. Gebenas po 2 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Nerezultatyvioje kovoje kiekvienas taškas yra brangus, o Kauno ekipai puolime labai sunku. T. Thompkinsas smeigia tritaškį ir dviženklį deficitą panaikinti lieka 7 minutės (46:56). Labai skaudų tritaškį prideda ir J. Carrollas (46:59).

P. Jankūnas patempia kauniečius, bet ar nebus per vėlu? Lieka 4 minutės (52:64). G. Decko ketvirtasis tritaškis pribaigia „Žalgirį“ (52:67).

Trečiasis kėlinys: „Real“ 47:38 „Žalgiris“ (21:13, 36:31)

Dar viena sunki kėlinio pradžia abiejoms ekipoms. Tris minutes buvo labai tylu (33:39). Kauniečiai buvo sumažinę deficitą minimumo, bet tritaškį įsmeigė G. Deckas.

Solidi gynyba šiek tiek išmušė iš vėžių „Real“, bet rezultatas vėl pakrypo ispanų pusėn (38:44). Tas pats G. Deckas įsūdo jau trečiąjį savo tritaškį ir žalgiriečiams vėl reikia minutės pertraukėlės (38:47).

„Žalgiriui“ gali pristigti jėgų, nes deficitas vis iš naujo tirpdyti darosi sunku. C. Alocenas kėlinį uždaro taikliu dvitaškiu (42:51).

Antrasis kėlinys: „Real“ 36:31 „Žalgiris“ (21:13)

Dvi su puse minutės tyla, tačiau ryškėja nemaloni tendencija. Madrido ekipa net be W. Tavareso sugebėjo nusiimti keturis kamuolius puolime vienos atakos metu. Kovą dėl atšokusių kamuolių žalgiriečiai pralaimi dvigubai – 16:8.

J. Carrollas išpakuoja dar vieną tritaškę bombą, o žalgiriečiai atsidaro taškų sąskaita antrajame ketvirtyje baudų metimais (15:24).

N. Hayesas užsikūrė dviem tolimais metimais iš eilės. Panašiu scenarijumi kauniečiai grįžo į rungtynes prieš „Crvena zvezda“. Po M. Gebeno taškų deficitas mažėja iki 5 taškų (23:28).

Vėl atodūsis. „Real“ spurtuoja 0:6 ir kauniečiai vėl turi dviženklį deficitą (23:34). Itin sunku kvėpuoti M. Grigoniui, kurio priežiūrą perėmė A. Abalde. Žalgiriečiai sėkmingai užbaigia kėlinį ir išlieka koviniame atstume (31:36). Gynyba atrodo sustyguota, lieka atrasti puolimą.

Pirmasis kėlinys: „Real“ 21:13 „Žalgiris“

A. Milaknio trauma privertė M. Grigonį stumtis į lengovojo krašto puolėjo poziciją. Rokas Jokubaitis ir Thomasas Walkupas rungtynes pradeda gynėjų duete. Žemas, tačiau greitas penketas pasiūlė gan neblogą pradžią (6:5).

A. Rubitui labai sunku prieš 220 cm W. Tavaresą. „Real“ bokštas suverčia keturis taškus iš eilės ir kauniečiai jau atsilieka (6:9). Dar skaudžiau – prabilo „Real“ toliašaudė artilerija. Keturi tritaškiai kolkas ir deficitas jau dviženklis (8:18).

P. Jankūnas į aikštę išėjo įmesdamas penkis taškus, bet užtikrintesnio žaidimo trūksta iš kitų. „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio atsilieka 13:21.

Starto penketai:

„Real“: Nicolas Laprovittola, Fabienas Causeuras, Gabrielis Deckas, Usmanas Garuba, Walteris Tavaresas.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis, Nigelas Hayesas, Augustine'as Rubitas.