Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Gediminas Orelikas (nuotr. SCANPIX)

Gedimino Oreliko dienotvarkė tampa vis įtemptesnė. Sunkią traumą patyręs 28-erių krepšininkas baigia reabilitaciją, intensyviai treniruojasi, laukia klubų pasiūlymų ir tikisi, kad blogiausia – praeityje.

6

Gedimino Oreliko dienotvarkė tampa vis įtemptesnė. Sunkią traumą patyręs 28-erių krepšininkas baigia reabilitaciją, intensyviai treniruojasi, laukia klubų pasiūlymų ir tikisi, kad blogiausia – praeityje.

REKLAMA

Pasitiki rinktinės medikais

„Labai ne laiku paskambinote. Ką tik baigiau treniruotę ir dabar nuo kojų nuiminėju visas dalykus“, – tv3.lt papildomos valandos prašė G. Orelikas.

Minėti krepšininko „dalykai“ – įtvarai ir apsaugos, kurias Gediminui tenka naudoti po sunkios traumos. Šiauliečiui sausį vykusių Italijos lygos rungtynių metu trūko savasis girnelės raištis. Tai – dar rimčiau nei sportininkų dažnai patiriamas priekinių kryžminių kelio raiščių plyšimas.

REKLAMA

G. Orelikui Kaune atlikta operacija. Krepšininkas pasinėrė į itin ilgą reabilitaciją.

„Buvo žiauriai sunku. Sudėtingiausi – du pirmieji mėnesiai, kai negalėjau nieko daryti. Tai buvo sunkiausia“, – atviravo puolėjas.

G. Orelikas per savo karjerą žaidęs Šiauliuose, Prienuose, Vilniaus „Ryte“, Turkijos Bandirmos „Banvit“, Italijos Venecijos „Umana Reyer“.

Bene didžiausias karjeros šuolis įvyko iš Prienų persikėlus į šalies sostinę. Ten sportininkas sutvirtėjo, numetė septynis kilogramus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai šiemet patyriau traumą, per du mėnesius priaugau svorio. Kiek? Nežinau, nesisvėriau, bet dabar jau geriau – krutu, prisižiūriu mitybą. Kelis – sveikas, galiu daryti beveik viską, tik ne bėgioti. To gydytojai dar neleidžia, nes raumuo tinkamai neatsigavęs. Reikia atauginti“, – pasakojo G. Orelikas.

Krepšininkas šiuo metu sportuoja dukart per dieną. Kol vyksta reabilitacija, atletas nuomojasi kotedžą Kaune.

„Dabar taip reikia, – sakė Gediminas. – Dirbu su Lietuvos rinktinės medicinos personalu – operaciją atliko Rimtautas Gudas, sportuoju su kineziterapeutu Petru Mikučioniu, sveikatą prižiūri Vytenis Trumpickas. Pasitikiu šiais vyrais, nes jie žino, kaip atlikti reabilitaciją, ką daryti. Sako, kad koja gyja tokiu tempu, kokiu ir turėtų.“

Klubai prisibijo

G. Orelikas iki traumos buvo „Umana Reyer“ lyderis. Krepšininkas pirmavo komandoje pagal taškus ir naudingumo balus, atitinkamai rinkdamas 14,9 bei 15,9. Lietuvis atkovodavo 4,8 kamuolio, dvitaškius metė 54, baudas – 85 procentų taiklumu.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulietis praėjusią vasarą su Venecijos klubu pasirašė sezono sutartį.

„Dabar esu laisvasis agentas. Realiai – bedarbis. Eisiu į Darbo biržą“, – juokėsi G. Orelikas.

Jis dėl ateities bendravo ir su „Umana Reyer“. Krepšininko teigimu, ši komanda sudėtį kitam sezonui susirinko.

„Kiti klubai domisi, pasiūlymų yra, bet kol kas viskas – tik kalbos. Komandos prisibijo, nes patyriau rimtą traumą. Ar ji apsunkino klubo paieškas, pasakysiu po dviejų mėnesių“, – nusišypsojo Gediminas.

Krepšininkas neslėpė apmaudo, kad tarp besidominčių juo nėra Italijos klubų. Lietuviui ši šalis paliko teigiamą įspūdį, o labiausiai patiko rungtyniauti Turkijoje.

G. Orelikas teigia, kad kol kas nesulaukė ir savo šalies klubų dėmesio. Jei pasiūlymų būtų – svarstytų.

Puolėjo karjeros statistika Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) – 11,6 taško, 12,6 naudingumo balo, 4,2 atkovoto kamuolio, 59 procentai dvitaškių ir 79 baudų.

„Šiais metais nėra skirtumo, kur žaisti, – kalbėjo Gediminas. – Eisiu ten, kur gaučiau daugiau minučių aikštėje.“

REKLAMA
REKLAMA

G. Orelikas sutartį pasirašytų ir neišsigydęs traumos – suraitytų autografą, dirbtų su naujojo klubo fizinio pasiruošimo treneriais, o vėliau vėl liptų ant parketo. Kada įvyks sugrįžimas – kol kas neaišku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų