Latvijoje prasidėjo Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatas. Mūsiškiai pirmose A grupės rungtynėse tik po sunkios ir atkaklios kovos rezultatu 93:91 (22:26, 27:21, 20:26, 24:18) nugalėjo Ukrainos krepšininkus.

Ukrainos krepšininkai pataikė net 19 tritaškių iš 41 (46 proc. taiklumas), lietuviai - 8 iš 22 (36 proc.).

Nuo pat susitikimo pradžios Lietuvos rinktinės lyderio vaidmens ėmėsi „Lietuvos ryto“ snaiperis Martynas Gecevičius. Po šio krepšininko trijų tolimų metimų iš eilės lietuviai, sužaidus kiek mažiau nei keturias minutes, pirmavo minimalia persvara (11:10). Visgi netrukus Ukraina spurtavo 7:0 ir įgijo šešių taškų persvarą - 17:11. Per likusį kėlinio laiką mūsiškiams pavyko šiek tiek panaikinti turėtą deficitą, kuris po pirmojo ketvirčio siekia keturis taškus - 22:26.

Antrojo kėlinio pradžioje Vytenio Lipkevičiaus, Mariaus Valukonio ir jau minėto M.Gecevičiaus metimų dėka Lietuvos rinktinei vis pavykdavo išlyginti rezultatą (26:26, 34:34), tačiau varžovai ir vėl atitrūkdavo į priekį. Galiausiai, sužaidus lygiai pusę antrojo ketvirčio, M.Valukonis baudos metimu po ilgesnės pertraukos grąžino minimalią persvarą Lietuvos rinktinei - 35:34. Perlikusias penkias šio kėlinio minutes priekyje visą laiką buvo lietuviai, kurių persvara po Prano Skurdausko dvitaškio pasiekė penkis taškus - 47:42. Visgi paskutinės ketvirčio minutės atkarpą Ukraina laimėjo 5:2 ir iš turėtos lietuvių persvaros nebeliko beveik nieko. Įpusėjus rungtynėms rezultatu 49:47 pirmauja lietuviai.

Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko lygus žaidimas. Kėlinio viduryje ukrainiečiai spurtavo 8:0 ir įgijo devynių taškų pranašumą - 64:55. Visgi lietuviai nesutriko, atsakė atkarpa 9:0 bei išlygino rezultatą 64:64. Ketvirčio pabaigoje Lukas Brazdauskis tiksliai realizavo du baudų metimus iš keturių, P.Skurdauskas ataką baigė dėjimu, tačiau po trijų kėlinių rezultatu 73:69 priekyje Ukraina.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėjo dar vienas ukrainiečių tritaškis ir varžovai įgijo 7 taškų pranašumą (76:69). Sužaidus dvi minutes iniciatyvos ėmėsi M.Gecevičius, kuris pataikė iš toli, o po to užbaigė ataką su pražanga (80:81). Persvarą lietuviams grąžino V.Lipkevičiaus dvitaškis, o M.Valukonis skirtumą tarp ekipų padidino iki 7 taškų - 91:84. Vienuoliktą tritaškį pataikęs S.Gladyras likus kiek daugiau nei minutei sumažino ukrainiečių atsilikimą iki 2 taškų, bet lietuviai sėkmingiau užbaigė susitikimą ir šventė sudėtingą pergalę 93:91.

Lietuva: M.Gecevičius 30 (tritaškiai 5/12, 7 atk.kam.), V.Lipkevičius 15 (6 atk.kam.), M.Valukonis 14 (8 atk.kam.), P.Skurdauskas 10 (7 atk.kam.), Ž.Janavičius 8 (6 rez.perd.), L.Brazdauskis 7.

Ukraina: S.Gladyras 38 (tritaškiai 11/17, 6 atk.kam., 4 rez.perd.), O.Kolchenko 22 (4 rez.perd.), V.Norenko 13 (7 atk.kam.).