Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ankstyvą liepos 12 d. rytą Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyks kol kas įspūdingiausias šių metų MMA turnyras – „UFC 251“. Turnyro programoje numatytos net trys titulinės kovos, o prieš jas išvysime revanšinę Rose Namajunas ir Jessicos Andrade akistata.

Ankstyvą liepos 12 d. rytą Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyks kol kas įspūdingiausias šių metų MMA turnyras – „UFC 251“. Turnyro programoje numatytos net trys titulinės kovos, o prieš jas išvysime revanšinę Rose Namajunas ir Jessicos Andrade akistata.

REKLAMA

Kovotojai jau yra įsikūrę Jaso saloje bei trečiadienio vakarą sėdo prie kamerų ir mikrofonų, kad nuotoliniu būdu atsakytų į keleto žurnalistų bei sirgalių klausimus.

Lietuvė į turnyrą atskrido su veido kauke, papuošta Lietuvos trispalve.

R.Namajunas papasakojo, ką veikė karantino metu, kokie du dalykai jai padėjo atsistatyti po pralaimėjimo ir viską išvysti naujomis spalvomis bei kiek koronaviruso testų jau turėjo prieš būsimą kovą.

„Turėjome ilgą treniruočių stovyklą. Per koronaviruso pandemiją aš susikūriau sporto salę savo garaže, taip pat šiek tiek keliavau, kad padidinčiau treniruočių krūvį. Nuo praėjusios kovos praėjo daug laiko, tačiau jo reikėjo, kad būčiau ten, kur dabar esu“, – pasakojo R.Namajunas.

REKLAMA

– Jūs turėjote kovoti balandžio 18-ą „UFC 249“ turnyre, tačiau ta kova buvo atšaukta. Kaip tai paveikė pasiruošimą?

– Aš jau buvau pasiruošusi tai kovai, tačiau papildomas laikas leido man suprasti kai kuriuos dalykus, kuriuos reikėjo suprasti ir dabar jaučiuosi gerai.

– Kuo dabar skirsis jūsų strategija nuo pirmosios kovos?

– Nors pirmoje kovoje šiek tiek savimi pasitikėjau, tačiau to nejaučiau pilnai. Dabar turiu kur kas realesnį pasitikėjimą savimi bei tuo, kam ruošiausi, o ne tik pasitikėjimą tais dalykais, kuriuos dariau anksčiau. Kalbant techniškai, mes ištaisėme keletą klaidų, tačiau svarbiausia yra psichologija, kuri ateina iš pasiruošimo. Manau, kad tai bus didžiausias skirtumas. Atrodysiu kur kas labiau panašesnė į save, o apskritai 2020 m. mano versija yra gerokai patobulėjusi.

– Kaip sekėsi psichologiškai susitvarkyti po pralaimėjimo ir kaip vyko tas procesas, kad vėl galėtumėte sugrįžti, siekti revanšo ir vėl jaustis gerai?

REKLAMA
REKLAMA

– Turėjau nustoti galvoti apie kovas, nes tuo metu manęs tai nelabai domino. Grįžau į Lietuvą, kad pamatyčiau savo močiutę, kurios nebuvau mačiusi šešerius metus, atnaujinau įvairius ryšius, taip pat nuvykau į Minesotą aplankyti savo senąjį trenerį Gregą Nelsoną. Tai du dalykai, kurie leido man kuriam laikui atsitraukti nuo visko, o tada vėl pradėjau džiaugtis savo gyvenimu, nesijaudinau apie pinigų taupymą, ieškojau daugiau nuotykių. Tai buvo didžiulis psichologinis pasikeitimas, nustojau kaltinti save ir supratau, kad savyje reikia pataisyti keletą dalykų. Kai tai prasidėjo, viskas susidėliojo į vietas ir dabar aš esu čia, kad pademonstruočiau savo geriausią pasirodymą.

– Koks didžiausias iššūkis jums buvo po pralaimėjimo?

– Didžiausias iššūkis buvo rasti savyje pasitikėjimo. Buvo labai svarbu vėl patikėti savimi.

– Ar džiaugiatės šiuo revanšu, ar tai buvo tik kova, kurią jums pasiūlė?

– Iš esmės man nesvarbu su kuo kovoti, tačiau tuo pat metu džiaugiausi, kad galėsiu pataisyti savo klaidas ir pamatyti treniruočių rezultatą.

REKLAMA
REKLAMA

– Kiek kartų buvote testuojami ir kaip jumis rūpinasi šios koronaviruso pandemijos metu?

– Mes buvome testuojami jau keturis kartus. Aš taip pat imuosi savų atsargumo priemonių. Net ir įprastame gyvenime aš natūraliai laikausi socialinio atstumo, nes nesu toks žmogus ir nemėgstu būti didelėse miniose. Mano gyvenime per daug kas ir nepasikeitė, tiesiog negalėjau nueiti į savo mėgstamus restoranus.

– Kaip laiką leidote per pandemiją?

– Kai viskas prasidėjo, aš dažniau tvarkiau savo kiemą ir taip pat treniravausi. Šie du dalykai man leido rasti balansą – vienu metu buvau susitelkusi į tai, kaip sunaikinsiu savo varžovę ir tuo pat metu susitelkiau į tai, kaip kažką užauginti, ką galėtume valgyti su šeima.

– Kodėl manote, kad dabar laimėsite?

– Aš supratau, kokias klaidas padariau, o dabar iš tiesų patikėjau savo sugebėjimais. Prieš tai į kovą ėjau pasitikėdama tuo, ką anksčiau dariau, o ne tuo, ką ruošiausi daryti. Dabar pasitikiu abejais dalykais.

– Ar turite patarimą tiems, kurie nori būti kovotojais?

– Tiesiog treniruokitės tiek daug, kiek įmanoma ir viskas stos į vietas. Būkite tikri, kad mylite tai, ką darote. Privalai jausi tam aistrą, nes tai – svarbiausias dalykas.

REKLAMA
REKLAMA

– Ar kada nors planuojate vėl užsiauginti plaukus?

– Galbūt, kai baigsiu kovoti, nes juos turėti yra tikras iššūkis.

Pirmą kartą R.Namajunas ir J.Andrade kovėsi „UFC 237“ turnyre, o tą kartą lietuvių kilmės kovotoja gynė svorio kategorijos iki 52,2 kg čempionės titulą. Visgi antrame raunde J.Andrade šiurpiai nuleido R.Namajunas ant galvos ir kova buvo sustabdyta. Vėliau J.Andrade prarado savo čempionės titulą Zhang Wili, kuri apgynė jį prieš Joanna Jedrzejczyk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų