Rugpjūčio 1 d. Kalyje (Kolumbija) prasidėjo XIX pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas. Į jį atvyko ir 7 Lietuvos lengvaatlečiai, o pirmąją dieną startavo abu mūsų metikai.

Disko metimo kvalifikacinėse varžybose Paulina Stuglytė užėmė 13 vietą – 47.99 m (47.99-x-x). Vietą finale būtų užtikrinęs vos dviem centimetrais geresnis rezultatas. Kvalifikaciją laimėjo švedė Emma Sralla (54.51), antra buvo graikė Despoina Areti Filippidou (52.48), o trečia – karjeros rekordą pagerinusi britė Zara Obamakinwa (51.99).

Rokas Domanaitis nustūmė rutulį 17.47 m (x-17.47-x) ir užėmė 22 vietą. Jam iki finalinio 12-uko trūko 90 cm. Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė vokietis Tizianas Noah Lauria (20.15 m). Antras buvo jamaikietis Kobe Lawrence‘as (19.85), trečias – karjeros rekordą pasiekęs amerikietis Tarikas O‘Haganas (19.65).

Antradienį dėl teisės bėgti pusfinaliuose kovos keturi Lietuvos bėgikai: Lukas Sutkus (400 m), Ema Sarafinaitė (400 m b/), Gerda Kirkytė (400 m b/b) ir Andrė Ožechauskaitė (100 m).