REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę WBA organizacija savo reguliariajam pasaulio čempionui pusvidutinio svorio kategorijoje Eimantui Stanioniui liepė ginti diržą prieš pirmą vietą reitinge užimantį amerikietį Vergilą Ortizą jaunesnįjį.

Praėjusią savaitę WBA organizacija savo reguliariajam pasaulio čempionui pusvidutinio svorio kategorijoje Eimantui Stanioniui liepė ginti diržą prieš pirmą vietą reitinge užimantį amerikietį Vergilą Ortizą jaunesnįjį.

REKLAMA

Anot šaltinio, abiems pusėms buvo duota 30 dienų, kad būtų pasiektas susitarimas dėl kovos sąlygų. Jei tai neįvyks, tada bus skelbiamas savotiškas aukcionas dėl kovos organizavimo teisių, kuriame galės dalyvauti daugiau bokso agentūrų. Tokiu atveju E. Stanioniui atitektų 75 proc. prizinio fondo.

E. Stanionis ilgą laiką buvo siejamas su kova prieš 3 pasaulio čempiono diržus turintį amerikietį Errolą Spence‘ą, bet panašu, kad pastarasis susikaus su WBC reitingo lyderiu Keithu Thurmanu. Taip pat pranešama, kad E.Stanionio ir V.Ortizo kovos laimėtojas vėliau turės teisę susitikti su E. Spence‘o ir K. Thurmano kovos laimėtoju.

„Yra čempionų, kurie laimėję diržus vėliau vengia kovų ir laikosi įsikabinę savo trofėjaus. Aš ne toks. Aš noriu dažniau kovoti ringe, todėl pastarasis laikotarpis buvo labai sudėtingas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių planavau kautis rugpjūtį, bet tie planai žlugo. Tada kova buvo perkelta į rugsėjį, tada – į spalį, tada – į lapkritį. Galiausiai man pasakė, kad gruodžio 17 d. jau tikrai galėsiu kautis, bet ir tie planai žlugo.

REKLAMA

Per tokį ilgą laikotarpį palaikyti optimalią sportinę formą neįmanoma, nes tavo kūnas to neatlaikytų, tačiau aš visą tą laiką treniravausi – kartais intensyviau, kartais lengviau. Norėjau būti pasiruošęs kautis, net jei kovos data man būtų pranešta tik likus 6 savaitėms“, – „Fight Hype“ sakė E.Stanionis.

Lietuvis patvirtino, kad ilgą laiką tikėjosi atsidurti E.Spence‘o ir Terence‘o Crawfordo kovos programoje. E.Stanioniui buvo žadama vieta antroje pagrindinėje vakaro kovoje, bet kai dviejų čempionų derybos nutrūko, planus teko keisti ir E.Stanioniui.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tos kovos favoritu laikiau Spence‘ą. Jis ilgiau kaunasi pusvidutinio svorio kategorijoje ir čia yra sutikęs rimtesnių varžovų. Taip, Crawfordas yra nuostabus boksininkas, bet aš vis tiek būčiau prognozavęs Spence‘o pergalę.

Kiekvienas gali turėti savo nuomonę apie kovą. Sportas tuo ir gražus, nes niekada nežinai, kas čia nutiks. Spence‘o ir Crawfordo galimybės laimėti irgi būtų 50 prieš 50, bet, jei man būtų reikėję statyti, tai būčiau statęs už Spence‘ą“, – teigė lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Stanionis taip pat pakomentavo T. Crawfordo sprendimą kautis su Davidu Avanesijanu: „Nežinau visų subtilybių. Gal jie jau iš anksto buvo paruošę atsarginį planą ir galiausiai jo ėmėsi. Čia ir pasimatė visa blogoji bokso pusė – užkulisiniai žaidimai, kovotojų ego ir t.t. Crawfordas tiesiog nuėjo savo keliu. Dabar visi kalba, kad jis kausis su valkata.

Kažkam taip gal atrodo, kai vietoj potencialios kovos su Spence‘u yra gaunama kova su Avanesijanu, tačiau boksininkų niekada negalima vadinti valkatomis, nes mes ringe rizikuojame savo gyvybėmis. Jau ir taip nėra lengva būti kovotoju, o dar kažkas pradeda tokius dalykus rašinėti sėdėdamas už kompiuterio ekrano. Kovotojams turėtų būti rodoma daugiau pagarbos“.

REKLAMA

Lietuvis pažymėjo, kad turėjo rašytinį susitarimą, pagal kurį turėjo tapti E. Spence‘o ir Yordenio Ugaso kovos nugalėtojo varžovu. Tiesa, kai E. Spence‘as ėmė derėtis su T. Crawfordu, lietuvis turėjo laukti, nes diržų „suvienijimo“ kovoms visada yra padaromos išimtys. Žlugus toms deryboms, E. Stanionis turėjo gauti pirmumo teisę į kovą su E. Spence‘u, tačiau amerikietis pasirinko kitą kelią.

„Aš šioje situacijoje nieko negaliu pakeisti. Pasakiau vadybininkui, kad tiesiog rastų varžovą, kuris norėtų kautis su manimi. Niekam nereikia prašinėti kovų prieš mane, nes aš pasiruošęs kautis prieš bet ką. Nieko nebijau, nes kiekvienas varžovas čia turi po 2 rankas ir po 2 kojas.

REKLAMA

Nežinau, ar Spence‘o komanda su mumis susisiekė. Nežinau, kas dėjosi užkulisiuose. Norėjau kautis su Spence‘u, bet aš jo pasirinkimą suprantu iš verslo pusės. Thurmanas yra garsesnis boksininkas JAV ir kova su juo tikriausiai bus pelningesnė.

Jei Spence‘as kreiptųsi į mus, galiu garantuoti, kad kovos su juo neatsisakyčiau ir nesutikčiau su jokiomis kompensacijomis už laukimą ar pan. Suprantu, kad vieną kartą, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, galima palaukti savo šanso, bet to vieno karto man ir užteko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apskritai, bokse man nepatinka tai, kad čia net pakilęs į pirmą reitingo vietą nesi garantuotas, jog gausi titulinę kovą. Dėl to man UFC reitingų sistema daug labiau patinka. Jei ten užimi pirmą vietą, tai tikrai kovosi su čempionu. Jei pralaimėsi, krisi žemyn, ir galėsi vėl bandyti kopti į viršų“, – sakė lietuvis.

E. Stanionis taip pat pažymėjo, kad jį nustebino WBA elgesys, kuri kažkodėl lietuviui skyrė privalomąjį varžovą V.Ortizą, o E.Spence‘o, panašu, nespaudė kautis prieš E.Stanionį, nors lietuvis tos kovos laukė labai ilgai.

REKLAMA

„Taip, tai buvo keista. Aš viską dariau teisingai, kopiau reitingo laipteliais į viršų, o jie priėmė tokį sprendimą, kuris mane tikrai nuvylė. Su Spence‘u būčiau galėjęs kautis dėl 3 pasaulio čempiono diržų. Aišku, komentatoriai būtų kalbėję, kad Spence‘as mane nušluos, bet tai nebūtų nutikę.

Aš ne iš tų boksininkų, kurie eina į ringą tik dėl pinigų. Aš mėgstu iššūkius ir mėgstu kovas. Dabar manęs ringe lauks kitas „žudikas“ ir tai taip pat bus puiki kova.

REKLAMA

Man patinka Ortizo kovos stilius. Kadangi jis kovėsi toje pačioje svorio kategorijoje, tai stebėdavau jo pasirodymus. Jis yra kietas ir stiprus vyrukas. Kai žinau, kad ringe manęs lauks toks stiprus priešininkas, tai man suteikia motyvacijos ryte pakilti iš lovos ir treniruotis dar sunkiau nei anksčiau. Iš stilistinės pusės tai bus labai gera kova. Ringe užvirs tikras karas“, - žadėjo E.Stanionis.

Tiesa, lietuvis pripažino, kad iki šiol nėra garantijų, jog kova su V.Ortizu įvyks: „Aš labai tikiuosi, kad ta kova įvyks, bet jau pasimokiau, kad bokse gali nutikti bet kas. Dėl to man atrodo klaidinga treniruotėse ruoštis kovai prieš specifinį varžovą, nes tavo oponentas bet kada gali pasikeisti. Tik kai kovos vakarą įžengs į ringą, tada ir žinosi, su kuriuo varžovu kovosi. Iki tol tu gali būti pasirašęs visus kontraktus, gali įveikti svėrimų procedūrą, bet tik tada, kai kitoje ringo pusėje pamatysiu varžovą, tada ir žinosiu, kad kova tikrai įvyks“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot E.Stanionio, jo tikslas yra kautis bent 3 kartus per metus, tačiau dėl šiemet kilusio chaoso pusvidutiniame svoryje lietuvis turėjo tik vieną kovą.

„Nežinau, ar Spence‘as kada nors kausis su Crawfordu, ir man tai jai neberūpi. Jei jie negali susitarti dėl kovos, tegul tada duoda šansą visiems „jauniems liūtams“, kurie tik ir laukia savo progos.

Nemanau, kad yra teisinga, jog WBC liepė Spence‘ui kautis su Thurmanu, kuris ilgai buvo traumuotas ir beveik nesikovė. Jei jau esi traumuotas ir atiduodi diržą, tai grįžęs visų pirma nugalėk kažką iš reitingo lyderių, o ne „peršok“ eilę ir gauk titulinę kovą. Kiekvienas iš mūsų nori tapti čempionu, o kai kažkas ateina ir gauna tokias privilegijas, tai nėra sąžininga“, – sakė lietuvis.

E. Stanionis interviu pabaigoje pridėjo, kad į ringą tikisi grįžti 2023 m. sausį arba vasarį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų